Zgodnie z planem. Drugie zwycięstwo biało?czerwonych.

29 kwietnia 2019 Wyłączono przez administrator

Polscy hokeiści odnieśli drugie zwycięstwo w drugim dniu Mistrzostw Świata Dywizji 1B rozgrywanych w stolicy Estonii. Polacy pokonali reprezentację Ukrainy 7:3.

Nasi reprezentanci z kompletem punktów nadal przodują w tabeli turnieju.

Premierowa tercja spotkania rozpoczęła się ponownie od zdecydowanych ataków Polaków, podobnie jak to miało miejsce przy okazji rywalizacji z reprezentacją Holandii.

Przy każdej groźnej sytuacji obronną ręką wychodził jednak świetnie dysponowany ukraiński bramkarz. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez większość część pierwszej tercji.

W 16 minucie udało się w końcu naszym zawodnikom otworzyć wynik meczu. Patryk Wronka podał wzdłuż bramki do Damiana Kapicy, a ten zdołał umieścić ?gumę? w sieci.

Nasi przeciwnicy szybko jednak zdołali doprowadzić do wyrównania. W 18 minucie sposób na Johna Murraya znalazł Wsewołod Tołstuszko.
Gdy wydawało się, że na pierwszą przerwę zawodnicy zjadą przy wyniku remisowym, drugą bramkę tego dnia zdobył Kapica, wyprowadzając tym samym Polaków na prowadzenie.

Druga tercja spotkania to nadal ogromna przewaga podopiecznych Tomka Valtonena. Zawodnicy z Ukrainy nastawieni raczej na grę defensywną ograniczali się jedynie do wyprowadzania co jakiś czas groźnych kontrataków.

Na podwyższenie prowadzenia przez polską reprezentację nie musieliśmy długo czekać. W 23 minucie gola zdobył Adam Domogała, który skutecznie przekierował potężny strzał Oskara Jaśkiewicza.

Minutę później hattricka skompletował Kapica. W 27 minucie rozmiary porażki zmniejszył soczystym strzałem w ?okienko? Witalij Lałka.

Ta bramka ewidentnie zadziałała bojowo na nasz zespół, który w ciągu kilkunastu sekund zdobył kolejne 2 bramki. Najpierw swojego czwartego gola zdobył Kapica, a zaraz potem do siatki rywali trafił Filip Komorski.

W końcowej fazie tercji Polacy grali przez dłuższy czas w osłabieniu, lecz bez konsekwencji bramkowych.

67 sekund po wznowieniu gry w trzeciej tercji swojego piątego gola tego dnia zdobył Kapica, stając się prawdziwym katem ukraińskiej drużyny.

W dalszej fazie gry, obie drużyny grały na przemian w osłabieniu i w 50 minucie meczu taki stan wykorzystali Ukraińcy. Autorem trzeciego gola dla tej reprezentacji był Sergiei Babinets.
Widać było, iż Polacy w ostatniej odsłonie nieco oszczędzali już siły na kolejne spotkania, przez co tempo meczu nieco opadło. W pełni kontrolowaliśmy jednak sytuację na lodzie, spokojnie raz po raz zagrażając ukraińskiej bramce.

Wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie polscy hokeiści pokonali swoich rywali 7:3.

We wtorek jest dzień przerwy w Mistrzostwach. Kolejne spotkanie biało?czerwoni rozegrają w środę, a ich rywalem będzie reprezentacja Rumunii.

Polska : Ukraina 7:3 (2:1:4:1,1:1)

Tekst/fot.: Grzegorz Mijalski.