Wygrana Polaków na starcie mistrzostw!

29 kwietnia 2019 Wyłączono przez administrator

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie mężczyzn udanie rozpoczęła swój udział w Mistrzostwach Świata Dywizji 1B rozgrywanych w estońskim Tallinie. Polacy w swoim pierwszym spotkaniu pokonali Holendrów 8:1 i wobec pozostałych wyników dnia, tym samym objęli prowadzenie w tabeli turnieju.

Pierwsza tercja spotkania rozpoczęła się od szturmowych ataków biało?czerwonych i wydawało się, że bramki dla naszej drużyny to tylko kwestia niedługiego czasu. Niestety po raz kolejny zawiodła skuteczność wykończenia nieraz zbyt koronkowych akcji naszej drużyny.

Na domiar złego, po przetrwaniu naporu Polaków, to Holendrzy objęli prowadzenie. W 14 minucie zaraz po wznowieniu w naszej tercji strzał na bramkę Przemysława Odrobnego oddał Ernesto Klem i krążek zatrzepotał w naszej bramce.

Polacy sfrustrowani takim obrotem sprawy nie zmienili filozofii gry, nadal uporczywie atakując i dominując rywala na tafli. Efektem tych działań stała się upragniona wyrównująca bramka, którą w 18 minucie meczu zdobył Bartłomiej Neupauer, decydując się na niesygnalizowany strzał.

Na pierwszą przerwę hokeiści obu drużyn zjeżdżali zatem przy remisowym wyniku.

Druga tercja to praktycznie odzwierciedlenie premierowej odsłony.

Gra toczona była praktycznie przez większy czas w tercji Holendrów, którzy ograniczali się jedynie do przeszkadzania naszej drużynie w rozgrywaniu akcji, rzadko wyprowadzając własne ataki. Polacy jednak znów nie grzeszyli skutecznością, raz po raz strzelając na bramkę rywali.

Prowadzenie w meczu objęliśmy dopiero w 34 minucie. Autorem gola został Filip Komorski, który strzałem z nadgarstka w krótki róg pokonał holenderskiego bramkarza.

Miażdżąca przewaga naszej drużyny przyniosła swój efekt również 2 minuty później, kiedy to Alan Łyszczarczyk podwyższył prowadzenie naszej drużyny. Ten gol nieco podłamał ambitnie broniących się holendrów, którzy wystawili na to spotkanie zaledwie 15-osobowy skład. Wynik jednak do końca tercji się nie zmienił.

Ostatnia tercja spotkania w niczym nie różniła się od poprzednich. Naprawdę trudno pisać relację ze spotkania, w którym tak naprawdę mecz rozgrywa jedna drużyna, a druga mocno statystuje. Polacy głodni kolejnych goli szukali swoich szans w ataku.

Worek z bramkami w tej części gry otworzył się w 42 minucie, kiedy do bramki rywali trafił ponownie Komorski. 2 minuty później na indywidualny rajd zdecydował się Patryk Wronka i strzałem w ?okienko? zdobył kolejną bramkę dla naszej drużyny.

W 47 minucie kolejnego gola dołożył Krystian Dziubiński. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Adam Domogała. Na 10 minut przed zakończeniem meczu drugą swoją bramkę zdobył Neupauer.

Celem naszej drużyny na końcówkę spotkania było dobicie do wyniku dwucyfrowego. Niestety ta sztuka się nie udała i Polacy ostatecznie w swoim premierowym spotkaniu pewnie pokonali niżej notowanego rywala 8:1.

Dziś drugi dzień turniej. Podopieczni Tomka Valtonena o godzinie 15:30 zmierzą się z reprezentacją Ukrainy.

Polska : Holandia 8:1 (1:1,2:0,5:0).

Tekst/fot.: Grzegorz Mijalski.