Nasza czytelniczka donosi o dużej awarii sieci energetycznej w Katowicach. W całym województwie dramat. Brak prądu, powalone drzewa blokujące jezdnie i szlaki kolejowe.

Nasza czytelniczka donosi o dużej awarii sieci energetycznej w Katowicach. W całym województwie dramat. Brak prądu, powalone drzewa blokujące jezdnie i szlaki kolejowe.

11 marca 2019 7 przez administrator

Pani Ania informuje, że dziś wczesnym rankiem nie było prądu na niektórych ulicach Podlesia. Co gorsza nie można było dodzwonić się do pogotowia energetycznego. To z kolei wiązało się ze znaczną liczbą zgłoszeń o awariach.

W całym województwie bez prądu pozostaje 101 497 domów i mieszkań. To dane z dzisiejszego poranka. W ostatnich dniach wydano dwukrotnie ostrzeżenie przed bardzo silnym wiatrem. Jego skutki odczuwaliśmy wszyscy.

Państwowa Straż Pożarna tylko w ciągu ostatniej doby wyjeżdżała aż 700 razy do powalonych drzew, blokujących drogi i by usuwać inne skutki wichury.

Powalone drzewa zablokowały m.in. jedną z najważniejszych dróg w naszym regionie. Chodzi o DK 1 pomiędzy Pszczyną a Kobiórem. Droga była nieprzejezdna od godz. 3.00 do godz. 4.48. Nie mamy informacji czy chodziło o oba kierunki ruchu, czy tylko jeden.

Powalone drzewa zdezorganizowały również ruch kolejowy. Szlaki kolei były nieprzejezdne na następujących odcinkach:

Tychy – Kobiór,
Pszczyna – Rybnik,
Zebrzydowice – Czechowice-Dziedzice,
Zwardoń – Żywiec,
Wisła Głębce – Wisła Uzdrowisko.

Czytelniczka z Szopienic: „Informacja dla pasażerów tramwaju lini nr 14. Z powodu zerwanej trakcji w Mysłowicach tramwaj jadący w kierunku „Mysłowice Dworzec PKP” kończy trasę na przystanku Szopienice Dwór, linia nr 15, kierunek Sosnowiec Zagórze, bez zmian”.

Dopiero trwa szacowanie wszystkich zniszczeń.
Na zdjęciu: Silne wiatry dają się nam we znaki od kilku dni. Połamane konary tego drzewa 5 marca spadły na ul. Strzelców Bytomskich w Katowicach. Fot. OSP Dąbrówka Mała.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Konfiskata samochodu za brak ubezpieczenia OC! To kara bardzo surowa, jednak oni sądzą, że konieczna.

Ten złodziej, mimo że na nagraniu jest doskonale widoczny, od miesięcy pozostaje nieuchwytny.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

Wreszcie koniec problemów z pierwszym centrum przesiadkowym w Katowicach. Niesforni będą musieli zapłacić karę wynoszącą kilkaset zł.

Brytyjski „Daily Mail” pisze już o 11 miejscach na Śląsku, gdzie zostały ukryte tony złota i bezcenne dzieła sztuki.

Jeden z uczniów wybiegł ze szkoły mówiąc, iż chce się zabić. Znaleziono go na torowisku.