Ta bardzo ważna droga zostanie na pewien czas zamknięta. Pamiętajmy o tym, planując najbliższe dni.

Ta bardzo ważna droga zostanie na pewien czas zamknięta. Pamiętajmy o tym, planując najbliższe dni.

5 marca 2019 8 przez administrator

Ta decyzja będzie miała wpływ również na sytuację na innych drogach. Postanowiono wreszcie rozebrać taśmociąg przebiegający nad autostradą A4 w Giszowcu.

Prace rozbiórkowe odbywać się mają od 6 do 8 marca. Czy zostaną zakończone planowo – to jest zależne od warunków atmosferycznych.

Ponieważ taśmociąg przebiega nad autostradą, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu pomiędzy węzłami Murckowska i Mysłowice. Na pewien czas autostrada będzie zamykana.

Bliższe szczegóły w oficjalnym komunikacie:

„Informujemy uprzejmie, iż w okresie pomiędzy 6 – 8 marca, w związku z koniecznością wykonania pilnych prac rozbiórkowych taśmociągu bięgnącego nad autostradą, planowane jest wprowadzenie zmian organizacji ruchu na obydwu jezdniach autostrady A4 Katowice – Kraków, pomiędzy węzłami Murckowska i Mysłowice. W porze nocnej zamykana będzie jedna jezdnia autostrady pomiędzy km 341 – 343, a ruch będzie się odbywał na drugiej jezdni w obu kierunkach jazdy.

Ponadto wystąpią także krótkotrwałe ok. 20 minutowe całkowite zatrzymania ruchu w obu kierunkach jazdy. W związku z powyższym prosimy planujących podróż koncesyjnym odcinkiem autostrady o wzięcie pod uwagę ww. utrudnień oraz o odpowiednie zaplanowanie podróży. Jednocześnie informujemy, że planowane prace uzależnione są od warunków atmosferycznych w związku z czym, czas ich wykonania może ulec zmianie. Szczegółowe informacje zostaną podane w terminie późniejszym”.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

Samobójca na wiadukcie nad DTŚ. A oni sobie kpią.

Nasza czytelniczka donosi o dużej awarii sieci energetycznej w Katowicach. W całym województwie dramat. Brak prądu, powalone drzewa blokujące jezdnie i szlaki kolejowe.

Fałszywy prokurator grasuje w Katowicach. Wyczyścił konto jednego z mieszkańców. Niestety na tym się nie skończyło.

Co ze zmianą czasu? Jest data jej ostatecznego końca. Możliwe też, że w Polsce będzie obowiązywała inna godzina niż w Niemczech, Czechach czy na Słowacji.

Zwłoki jednego z mężczyzn odkryto na dachu jednego z budynków w Katowicach. Ciało kolejnego znaleziono w oczku wodnym w Parku Śląskim.