Sezon palenia traw rozpoczęty. Ogień podłożony na nieużytkach dotarł do parkingu i całkowicie strawił 6 samochodów, a 4 kolejne nadpalił.

Sezon palenia traw rozpoczęty. Ogień podłożony na nieużytkach dotarł do parkingu i całkowicie strawił 6 samochodów, a 4 kolejne nadpalił.

6 marca 2019 11 przez administrator

Płoną garaże i samochody. Giną drzewa, owady oraz zwierzęta. Czasami też giną ludzie.

Na nic apele, które są powtarzane co roku. Podpalacze traw i chaszczy muszą zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie powodują zagrożenie. Mimo to podkładają ogień na poboczach dróg, na łąkach, na nieużytkach.

Wczoraj około południa świadkowie zaalarmowali straż pożarną, że płoną sucha trawa i chaszcze w pobliżu ul. Towarowej w Tychach. Strażacy ugasili ogień. Zanim jednak dotarli na miejsce, płomienie zajęły samochody zaparkowane na parkingu jednej z działających tam firm.

W pożarze całkowicie spłonęło 6 aut. Kolejne 4 pojazdy zostały uszkodzone. Powołano grupę dochodzeniowo-śledczą, która pod nadzorem prokuratora badać ma okoliczności zdarzenia.

Nie łudźmy się. Suche krzewy i trawa nie zapaliły się same. Policja apeluje do ewentualnych świadków o kontakt. Może ktoś widział podpalacza (bądź podpalaczy).

Fot: 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze.

***
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Grupa
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Bieg Harpagana to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. W tym roku będzie niezwykle widowiskowy, nad czym czuwać ma specjals z jednostki GROM.

Samobójca na wiadukcie nad DTŚ. A oni sobie kpią.

Nasza czytelniczka donosi o dużej awarii sieci energetycznej w Katowicach. W całym województwie dramat. Brak prądu, powalone drzewa blokujące jezdnie i szlaki kolejowe.

Perfumy, które nie pachną, a oszustki straszą policją. Poszukujemy innych pokrzywdzonych klientek.

Brytyjski „Daily Mail” pisze już o 11 miejscach na Śląsku, gdzie zostały ukryte tony złota i bezcenne dzieła sztuki.