Rozmowa w autobusie

2 stycznia 2019 0 przez administrator

W autobusie komunikacji miejskiej pojawiły się komunikaty o zakazie używania telefonów komórkowych. Rozwiewamy wątpliwości.

Pani Kamila niedawno jechała autobusem linii nr 7. Jakież było jej zdziwienie na widok umieszczonych w nim komunikatów o zakazie używania telefonów komórkowych. 

– Jeździłam nie jednym autobusem i takich zakazów nie widziałam dotąd- Pani Kamila poprosiła nas o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji.

W autobusie były w dwóch miejscach naklejone informację o tym, że tu z telefonów nie wolno korzystać. Jeden na kabinie kierowcy, a drugi na szybie po stronie przeciwnej.

O tę dość dziwną sytuację zapytaliśmy w katowickim PKM. Tam pytanie o zakaz również wywołało zdziwienie. Zakaz korzystania z komórek w autobusach byłby przecież absurdem. Tym bardziej, że katowicki PKM nowe autobusy zamawia m.in. z Wi-fi oraz ładowarkami. Wszystko to dla wygody pasażerów.

Prawdopodobnie autobus z absurdalnymi naklejkami wyjechał tak z fabryki. Być może zakaz miał (w zamyśle producenta) dotyczyć kierowcy. Ale i w tym przypadku mamy do czynienia z absurdem, skoro komunikat czytają pasażerowie.

Najważniejsze jednak jest to, że zakazu korzystania z komórek w autobusach katowickiego PKM nie ma i nikt go nie zamierza wprowadzać.

***  

Zapraszamy do grupy: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis

Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/