Na nowych zasadach

29 grudnia 2018 0 przez administrator

Ważne zmiany dotyczące biletów komunikacji miejskiej.

Od 1 stycznia ceny biletów na autobusy, tramwaje czy trolejbusy (w Tychach) pozostają bez zmian. Nie zmienia się również ich zakres obowiązywania.

Jedyną zmianą w zintegrowanej taryfie jest decyzja o pozostawieniu od stycznia w sprzedaży biletów okresowych wyłącznie od wybranej daty. Kupując bilet okresowy (7-, 30- lub 90-dniowy), pasażer będzie musiał zdecydować, od kiedy ma zacząć się jego data ważności.

Do końca grudnia w sprzedaży pozostaną oba rodzaje biletów okresowych (od wybranej daty lub od pierwszej aktywacji). W nowym roku dostępne będą już wyłącznie bilety od wybranej daty.
Uwaga – ważna zmiana. Ponieważ po zakupie biletów rozpoczynających swoją ważność od pierwszego skasowania, konieczne było dwukrotne przyłożenie karty do czytnika, wielu pasażerów nie aktywowało swoich biletów, co zgodnie z taryfą oznaczało, że podróżują bez ważnego biletu i w razie kontroli nałożona na nich mogła być opłata dodatkowa.

Sytuacja ta mogła powodować nieprzyjemne dla pasażerów sytuacje. Będąc przekonani o posiadanym bilecie, ludzie podróżowali z biletem nieaktywnym. Dlatego wzorem innych miast zdecydowano o wycofaniu tego rodzaju biletów.

Kolejna istotna informacja. Obowiązek aktywowania biletu (dwukrotnego przyłożenia karty do czytnika przy zakupie biletu przez internet) pozostaje utrzymany w przypadku biletów krótko- i średniookresowych (bilety jednorazowe oraz 24-godzinne).

***
Świąteczno-noworoczny konkurs. Do wygrania 1000 zł. Zadania – banalne.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2331-konkurs-za-tysiac  
Zapraszamy do grupy: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis  
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/

Źródło: KZK GOP