Jak on to zrobił?

30 grudnia 2018 0 przez administrator

Spektakularne wypadki w Katowicach. Inni kierowcy nie mogą się nadziwić szczególnie jednemu z nich.

Jak on to zrobił? – pojawia się pytanie na jednej ze stron poświęconych sytuacji na drogach i ulicach Katowic. Ale odpowiedź jest dosyć prosta: nie dostosował prędkości do panujących warunków, a ponadto z pewnością zlekceważył ograniczenie prędkości.

Chodzi o kierowcę czerwonej osobówki, która dokonała spektakularnego wyczynu kaskaderskiego na zjeździe z ul. Mikołowskiej na autostradę i drogę dojazdową prowadzącą w kierunku ul. Bocheńskiego, parkując tam samochód na dachu.

Do wypadku doszło około godz. 16.00 Zjazd z ul. Mikołowskiej został na około godzinę zablokowany.

Nie bez powodu istnieje również ograniczenie prędkości na łuku ul. Murckowskiej przed dojazdem do drogi w kierunku Szopienic, Janowa i Mysłowic.Tam również doszło dziś do wypadku.

Ten wyczyn kaskaderski był nieco mniej spektakularny. Samochód został ustawiony tyłem do kierunku jazdy. Służby ratownicze wyłączyły na pewien czas jeden pas jezdni z ruchu.

Inne auta rozbite zostały na słynnym już łuku DTŚ, obok budynku firmy Yamazaki Mazak. Słynnym właśnie z tego, że zbyt często dochodzi tam do wypadków.

Do wypadków doszło tam dzisiaj zarówno na pasach w stronę Gliwic, jak i do centrum Katowic. Obowiązujące od stosunkowo niedawna ograniczenie prędkości do 80 km/h niektórych kierowców przestało obowiązywać?

I kolejny łuk, na którym ciągle są rozbijane auta. Zjazd od strony Giszowca na autostradę. Tam również samochód wpadł w poślizg. Następnie uderzył w barierki, po czym zatrzymał się tyłem do kierunku jazdy. Fakt faktem, że dopóki nie było fotoradaru na przeciwnym zjeździe na A4 (tzw. „zakręcie mistrzów”) do wypadków dochodziło tam znacznie częściej.

Wszystko to w ciągu zaledwie kilku godzin mijającej właśnie niedzieli. Dodajmy, że wyliczankę tę moglibyśmy ciągnąć nieco dłużej.

***
Świąteczno-noworoczny konkurs. Do wygrania 1000 zł. Zadania – banalne.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/2331-konkurs-za-tysiac 
Zapraszamy do grupy: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis 
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/