Nie unieważnią wyborów

21 października 2018 0 przez administrator

Błąd na kartach do głosowania w Mikołowie! Ale wybory będą ważne.

W wyborach do rady powiatu mikołowskiego został jest błąd. Błędnie wydrukowano numer jednego z komitetów wyborczych.

Błąd jest na kartach do głosowania w okręgu nr 1. Jednak Państwowa Komisja Wyborcza nie przerwała wyborów do rady powiatu i nie nakazała ich powtórzenia.

Jak informuje PKW „identyfikacja listy nie budzi wątpliwości”. Poprawny jest znak graficzny komitetu. Prawidłowo wydrukowano nazwę komitetu, a także imiona i nazwiska kandydatów.

Przed podjęciem decyzji o kontynuowaniu głosowania Delegatura PKW w Bielsku-Białej konsultowała się z Krajowym Biurem Wyborczym i Państwową Komisją Wyborczą w Warszawie.

Ciekawe, że błąd został zauważony dopiero dziś około południa. We wszystkich 24 komisjach wyborczych okręgu wyborczego nr 1 w Mikołowie zostało wywieszone obwieszczenie z informacją o błędzie i o poprawnym numerze listy komitetu.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.