Deszczowy kataklizm

1 września 2018 0 przez administrator

Skutki porannego deszczu w Katowicach to nic przy tym, co stało się w Rudzie Śląskiej.

Nad Rudą Śląską padało podobnie jak w Katowicach, ale deszcz wywołał małą powódź. Najbardziej ucierpiała Halemba. Całkowicie zalana została ul. Solidarności na jej znacznych odcinkach.

Padało tylko 45 minut. Co więc się stało?

Mieszkańcy twierdzą, że taka lokalna powódź ma tutaj miejsce nie pierwszy raz. Albo kanalizacja deszczowa jest niewydolna, albo też pozatykane są studzienki odprowadzające wodę. Dzisiaj konieczna była interwencja straży pożarnej. Strażacy mieli odetkać i oczyścić studzienki.

Na zdjęciu skrzyżowanie ul. Solidarności z ul. Zamenhofa. Autorem jest Łukasz Sułkowski (z Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice). Niesamowite wrażenie robi również nagranie, do którego link poniżej. Wygląda to tak, jakby samochody przeprawiały się przez jakąś rzekę:
https://www.facebook.com/HalembaDzielnica/videos/300124990775165/ 

– Co by było, jakby lało z dwa dni? – zastanawia się jedna z mieszkanek Halemby.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.