Napad w biały dzień

26 sierpnia 2018 0 przez administrator

W centrum Katowic uzbrojony w nóż napastnik usiłował obezwładnić kobietę chloroformem. Kobieta zaczęła się bronić. Z pomocą ruszyli przechodnie.

Do napadu doszło w piątek, około godz. 9.00, na ul. Kozielskiej. O sprawie informuje Ilona Kanclerz. Jej ważną relację przytaczamy w całości:

„Ważne!

W piatek o godzinie 9 na ulicy Kozielskiej została napadnięta osoba z mojego najbliższego otoczenia. Kobieta była na spacerze z psem. Z naprzeciwka szedł mężczyzna. Młody, w okularach korekcyjnych, zarówno w ubiorze, jak i postawie niczym się nie wyróżniał.

Gdy się mijali podskoczył do niej, złapał za włosy, szarpał i przewrócił na ziemię. W kieszeni mial szmatę z chloroformem i przyciskał ją do jej twarzy.

Trudno teraz sobie wyobrazić, co myślała. Jednak – jak mówi – świadomość o tym, że to słoneczny dzień i ludzie są w około sprawiła, że znalazła w sobie odwagę i siłę by się bronić.

Uwolniła się z uścisku i zaczęła krzyczeć. Szarpała się z napastnikiem. Podbiegło dwóch mężczyzn, którzy obezwładnili go. Jakaś kobieta zadzwoniła po policję. Policjanci przyjechali i aresztowali przestępcę. W plecaku miał butelkę z chloroformem i nóż.

Dwie sprawy:

1. Ważna wiadomość dla kobiet- musicie być czujne i odważne. W razie czego krzyczeć. Napastnik traci rezon gdy nie widzi bierności i strachu.

2. Dla nas wszystkich- jest policja i straż, jednak to od nas zależy, co się stanie. Żyjemy w dużym mieście i prawie się nie znamy. Przypomnijmy sobie, że jesteśmy wspólnotą, sąsiadami a także, że wiele zależy od naszej obywatelskiej postawy.

Dziękujemy wspaniałym, odważnym ludziom, którzy nie wahali się, by zareagować i pomóc”.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.