Ludzie odcięci przez żywioł.

Ludzie odcięci przez żywioł.

19 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Pożar kamienicy w Katowicach: ludzie odcięci przez żywioł, ewakuacja mieszkańców i zwierząt.

18 maja 2024 r. o godzinie 20:11 na ulicy Oswobodzenia w Katowicach wybuchł pożar w jednej z kamienic. Pierwsze zastępy straży pożarnej, które dotarły na miejsce, zastały już w pełni rozwinięty pożar mieszkania w przybudówce kamienicy oraz części dachu budynku.

Działania strażaków obejmowały zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozpoznanie sytuacji oraz wezwanie dodatkowych sił i środków. Przy użyciu drabiny mechanicznej ewakuowano osoby uwięzione na pierwszym piętrze, a także psa. Strażacy podali trzy prądy wody w natarciu na ognisko pożaru oraz jeden prąd wody w obronie sąsiednich budynków, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia.

Równocześnie wyznaczono rotę asekuracyjną, oddymiono budynek oraz przeszukano pomieszczenia. W celu zabezpieczenia terenu i zakończenia działań przeprowadzono prace rozbiórkowe, przeszukano pogorzelisko oraz sprawdzono budynek kamerą termowizyjną.

Działania strażaków zakończyły się o godzinie 23:19. Na miejscu pracowało 11 zastępów, w tym jednostki z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Komendy Miejskiej PSP w Katowicach, JRG-1 Katowice, JRG Mysłowice, JRG-1 i JRG-2 Sosnowiec oraz OSP Dąbrówka Mała.

Kolejne zdjęcia poniżej, pod blokiem inf. red. Fot. KM PSP Kce.

***

Ważny temat:

Śląski program refundacji in vitro to wielka tajemnica wiary.

***

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***