Jarmark na Nikiszu obchodzi okrągłą rocznicę

28 listopada 2017 0 przez administrator

Kto był, temu nie trzeba polecać. Kto nie był, niech żałuje. Lub niech się wybierze na Nikisz, bo już za kilka dni…

– Byliśmy i znowu będziemy, gdyż takiej okazji nie wolno przepuścić – mówi pani Ola, która zjawi się na nikiszowieckim jarmarku wraz z mężem i maluchami. – Zawsze coś tu znajduje dla siebie każde z nas – dodaje. – Dzieciaki, wiadomo, co interesuje. A my… różnie.

To już po raz dziesiąty. Specjalny jubileusz, więc i to, co nas czeka za kilka dni na Nikiszowcu, też będzie miało odpowiedni wymiar. Zapowiada się uczta nie lada. No i inne atrakcje, gdyż przecież jarmark to nie tylko, a nawet nie przede wszystkim wyżerka. Choć smakosze będą ukontentowani.

Jarmark na Nikiszu jest przedsięwzięciem Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych. Będzie trwał trzy dni. Na imprezie zaprezentuje się ponad 230 wystawców. Zaś dla smakoszy na Skwerze Zillmannów przygotowana zostanie specjalna strefa gastronomiczna. W tym roku będzie można zjeść i napić się aż w 17 punktach gastronomicznych, w tym w 3 lokalnych restauracjach i kawiarniach.

Z okazji jubileuszu będzie można zakupić także specjalną, limitowaną serię jarmarkowych porcelanowych kubków z Porcelany Śląskiej i napić się w nich grzańca ? bez którego niemożliwy jest przecież żaden świąteczny jarmark.

Tradycyjnie już nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które każdego dnia będą mogły przejechać się na karuzeli wiedeńskiej oraz w pociągu św. Mikołaja. Poza tym każdego dnia Organizatorzy zapraszają na atrakcje muzyczno-artystyczne.

A więc przybywajmy na Nikisz. Jarmark rozpoczyna się 8 grudnia w piątek i trwa aż do niedzieli.