Kierowca siedzący za kierownicą umierał.

Kierowca siedzący za kierownicą umierał.

3 kwietnia 2024 Wyłączono przez administrator

Ciężarówka jechała wężykiem. Kierowca siedzący za kierownicą był nieprzytomny – umierał. Drugi kierowca naraził swoje życie, by zapobiec jeszcze większej tragedii.

***

Jeden z kierowców jadących dwupasmówką łączącą Sosnowiec z Krakowem, zauważył pojazd ciężarowy, który jechał „wężykiem”. Następnie, w niekontrolowany sposób, zaczął zjeżdżać na pobocze.

Kierowca ciężarówki był nieprzytomny. Świadek tego zdarzenia natychmiast zareagował, zatrzymując samochód. Swoim zachowaniem najprawdopodobniej zapobiegł kolejnej tragedii, gdyż niestety, mimo podjętych czynności, kierowca ciężarówki zmarł.

Policjanci z Sosnowca dowiedzieli się o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w godzinach wieczornych na trasie DK 94, w kierunku Dąbrowy Górniczej. Przyjechali na miejsce i szybko zabezpieczyli prawy pas jezdni, na którym częściowo stała ciężarówka.

Świadkiem, który zareagował na tę sytuację, był 30-letni obywatel Ukrainy. To on zadzwonił na policję.

Jak mówił, podczas jazdy zauważył podejrzanie poruszający się po drodze samochód ciężarowy. Pojazd po chwili zaczął zjeżdżać na pobocze.
Gdy 30-latek zrównał się z ciężarówką, zobaczył na miejscu kierowcy nieprzytomnego mężczyznę. Widząc to, postanowił natychmiast zareagować, gdyż zdał sobie sprawę, że pojazd w każdym momencie mógł uderzyć w inne, przejeżdżające obok samochody.

Zatrzymał prowadzony przez siebie pojazd, po czym podbiegł do ciężarówki poruszającej się dość wolno. W trakcie jej jazdy otworzył drzwi i zaciągnął hamulec ręczny.

Następnie wezwał pogotowie oraz policjantów, którzy jeszcze przed przyjazdem karetki, zaczęli ratować nieprzytomnego kierowcę. 59-latek niestety zmarł.

Policja:

Dzięki szybkiej reakcji świadka tego zdarzenia udało się uniknąć jeszcze większej eskalacji tragedii na tak ruchliwej drodze. Pamiętajmy, że w tego typu sytuacjach każda sekunda może mieć znaczenie.
Mężczyźnie, który zareagował na zagrożenie, serdecznie dziękujemy za obywatelską postawę, godną do naśladowania!

***

Szokujący temat. Zobacz aby wiedzieć.

Ta historia wyciska łzy z oczu.

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***