Tysiące kibiców wirtualnej rozrywki ponownie w Katowicach

Tysiące kibiców wirtualnej rozrywki ponownie w Katowicach

10 lutego 2023 Wyłączono przez administrator
  • Finały Intel Extreme Mastars Katowice odbędą się w dniach 10-12 lutego.

  • Najlepsi zawodnicy na świecie zagrają w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II.

  • Pula nagród w dwóch turniejach rozgrywanych w Katowicach to 1,5 mln dolarów.

  • Po trzech latach wraca IEM Expo z darmowym wstępem do strefy wystawienniczej.

  • 11 lutego odbędzie się panel dyskusyjny o Dzielnicy Nowych Technologii, która powstaje w Katowicach.

Intel Extreme Masters już po raz 11 gości w Katowicach, a tegoroczna edycja wydarzenia to również powrót IEM Expo, które ponownie zostanie zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Dla odwiedzających wydarzenie pasjonatów e-sportu przez 3 dni dostępne będzie ponad 8 000 m2 przestrzeni targowej wypełnionej aktywnościami, nowościami technologicznymi i gamingowymi, rywalizacją i licznymi atrakcjami.

Ściągnięcie do Katowic Intel Extreme Masters stało się kamieniem milowym w rozwoju miasta. Legendarny Spodek to globalna stolica e-sportu, a Katowice jako gospodarz IEM są rozpoznawalną marką na świecie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jestem przekonany, że oprócz sportowych emocji czeka na nas również technologiczna uczta, gdyż do Międzynarodowego Centrum Kongresowego po trzech latach przerwy wraca IEM Expo! – dodaje prezydent.

W IEM Katowice udział biorą 24 najlepsze drużyny na świecie grające w CS:GO. W tej grze drużyny zmierzą się w walce o łączną pulę nagród 1 000 000 dolarów i szansę wpisania się w historię e-sportu. W dniach 10-12.02.2023 r. Spodek otworzy swoje drzwi dla tysięcy fanów gotowych kibicować 6 zespołom, które zmierzą się w ostatecznej walce o upragniony tytuł mistrzowski.

Ponadto, podczas IEM Katowice 2023 rozegrane zostaną też zawody mistrzostw świata w StarCraft II, gdzie 36 najlepszych zawodników z całego świata stanie w szranki w walce o tytuł Mistrza Świata. Przewidziana pula nagród to 500 000 dolarów. Finały odbędą się na scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

HUB Gamingowo-Technologiczny na IEM Katowice

Na IEM Expo znajdzie się również stoisko Katowic, na którym zaplanowany jest m.in. tzw. fireside chat, czyli rozmowa w formule, w której uczestnicy są pod nieustannym „gradobiciem szybkich pytań” co zmusza ich do krótkich i zwięzłych odpowiedzi. Rozmowa odbędzie się w sobotę 11.02.2023 o godz. 13.00 i będzie dotyczyła tworzącego się Katowickiego HUB-u Gamingowo-Technologicznego. Wezmą w niej udział: katowiczanin Patryk „Rojo” Rojewski – twórca treści dotyczących gier komputerowych i e-sportu (1,6 mln subskrybentów w serwisie YouTube, 300 tys. fanów na Facebooku, 149 tys. fanów na Instagramie), współpracujący na co dzień z liderami biznesowymi branży e-sportowej, takimi jak wydawcy, czy producenci sprzętu gamingowego oraz Wojciech Maroszek – zastępca dyrektora ds. HUB-u w spółce Katowickie Inwestycje S.A.

Podczas rozmowy pojawią się również wątki:

  • jak od 2014 roku Katowice stawiają na gaming i e-sport,

  • jak są odbierane globalnie wśród fanów elektronicznej rozrywki oraz

  • jak na rozwój Katowic i rozwój branży gier komputerowych w Polsce wpłynie stworzenie Katowickiego HUB-u Gamingowo-Technologicznego.

Na ekranie zostaną zaprezentowane wizualizacje projektowanego obecnie I etapu adaptacji terenów po kopalni „Wieczorek”. Można będzie również dowiedzieć się o postępach prac i harmonogramie powstawania HUB-u oraz perspektywach biznesowych. W trakcie całego wydarzenia zapraszamy do odwiedzenia stoiska Katowic.

Również w sobotę, podczas EFG Esports Forum w panelu o polskim ekosystemie branży gier i e-sportu, o godzinie 14.00 udział wezmą Mariusz Jankowski – naczelnik wydziału obsługi inwestorów oraz ponownie dyrektor Wojciech Maroszek. Podczas tej rozmowy przedstawiciele Katowic zaprezentują założenia i perspektywy biznesowe w związku z powstającym na terenach po KWK „Wieczorek” katowickim HUB-em Gamingowo-Technologicznym.

IEM w Katowicach to nie tylko mistrzostwa

Współpraca Katowic z ESL Gaming Polska nie ogranicza się jedynie do organizacji w Katowicach Intel Extreme Masters. Firma ma swoją siedzibę w naszym mieście, gdzie oferuje atrakcyjne miejsca pracy. Ponadto wspólnie z miastem ESL uruchomił nowoczesną pracownię komputerową w Szkole Podstawowej nr 19. Piętnaście nowych stanowisk przypomina te, na których grają profesjonaliści – ich specyfikacja pozwala nie tylko na komfortową naukę, ale także na próbowanie swoich sił w dowolnym tytule e-sportowym.

Stworzyliśmy mural w Katowicach. Teraz zaangażowaliśmy się w powstanie pracowni komputerowej. Dzięki takim działaniom z jednej strony robimy coś fajnego dla mieszkańców Katowic, z drugiej promujemy e-sport – podkreślił podczas otwarcia sali Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzającego w ESL Gaming Polska.

Uczniowie korzystając z sali mogą poczuć klimat znany z największych turniejów e-sportowych na świecie – na ścianach pracowni znalazły się wizerunki bohaterów turnieju Intel Extreme Masters, a stanowiska komputerowe wyposażone zostały m.in. w fotele gamingowe oraz specjalne klawiatury. Powstanie sali było możliwe dzięki zwycięstwu uczniów tej szkoły w rozgrywkach Esportowej Ligi Szkół, którą w ubiegłym roku zorganizowało ESL Gaming Polska. Wyposażenie sali komputerowej kosztowało 90 tys. zł.

Więcej informacji o Intel Extreme Masters Katowice znaleźć można na stronie wydarzenia: https://bit.ly/3Ykhnxp.

Zobacz zdjęcia poniżej.

Materiał powstał we współpracy z miastem Katowice.