Nowy wiadukt na jednej z najważniejszych dróg w Katowicach jest już po odbiorach. To znaczy, że droga ta ponownie stała się przejezdna.

Nowy wiadukt na jednej z najważniejszych dróg w Katowicach jest już po odbiorach. To znaczy, że droga ta ponownie stała się przejezdna.

19 września 2020 Wyłącz przez administrator

Jak poinformowała Ewa Lipka, rzecznik prasowa katowickiego magistratu: „Nowy wiadukt w ciągu DK86 w Katowicach po odbiorach. Od północy wdrażana była nowa organizacja ruchu, która pozwoli kierowcom udostępnić po jednym pasie w każdym kierunku jazdy na ul. Pszczyńskiej na wysokości Giszowca”.

W ten sposób sytuacja wróciła do tej, jaką mieliśmy do momentu katastrofy budowlanej, jak nastąpiła kilka miesięcy temu. Przypomnijmy, że w czerwcu doszło do osunięcia ziemi przylegającej oraz podtrzymującej betonowa konstrukcję wiaduktu na DK 86, na wysokości ul. Pszczyńskiej.

Do osunięcia ziemi doszło po nocnych silnych opadach deszczu, co spowodowało zapadnięcie drogi oraz pęknięcie nawierzchni. Jedną z najważniejszych arterii Katowic oraz Polski trzeba było zamknąć.

Po katastrofie postanowiono kontynuować rozbiórkę starego wiaduktu i jak najszybciej otworzyć nowy wiadukt. Udało się to nawet przed planowanym terminem (koniec września).

Niektórzy z czytelników uważają, że można było pracować sprawniej i szybciej. Tego nie wiemy. Nie jesteśmy specjalistami od budownictwa.

Wiemy jednak jedno – najważniejsze jest bezpieczeństwo. Lepiej, by prace trwały nieco dłużej, niżby miały zostać wykonane „po łebkach”.

Tym bardziej, że powstający w rejonie Giszowca węzeł drogowy, będzie bardzo mocno obciążony. Ma służyć nam długie lata. I – oby jak najdłużej – bez konieczności remontów.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW

***