Rewolucja handlowa w Lidlu i w Biedronce. Poszerzyli to, co rząd ograniczył.

Rewolucja handlowa w Lidlu i w Biedronce. Poszerzyli to, co rząd ograniczył.

4 kwietnia 2020 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Najbliższa niedziela (jutro) ma być dniem handlowym. W kwietniu handlową niedzielą ma być też 26 kwietnia. To tak na marginesie tematu, który poruszamy.

Od poniedziałku 7 kwietnia Lidl wprowadza całodobową sprzedaż w niektórych swoich marketach. Sklepy te będą m.in. w Katowicach (ul. Ligocka, Graniczna), Mikołowie (Wyzwolenia), Rybniku (Kotucza), Zabrzu (Al. Korfantego), Zawierciu (Piłsudskiego).

W godz. od 3 do 4 w nocy sklepy te ze względu na przerwę techniczną, będą zamykane.

Natomiast wiele pozostałych sklepów Lidla czynnych jest już od godz. 6 do północy. W Katowicach jest to kilkanaście sklepów Lidla, a listę znajdziecie wchodząc na stronę Lidla.

Biedronka również wprowadza u siebie zmiany. O tym za chwilę. Najpierw o udogodnieniach dla seniorów. Wydaje się bowiem, że Biedronka i Lidl mądrzej reagują na obecną sytuację niż rząd.

Niezależnie od godzin dla seniorów Biedronka ogłasza, że w pierwszej godzinie od otwarcia pierwszeństwo wejścia do sklepu będą miały osoby w wieku ponad 65 lat.

Osoby te będą miały również pierwszeństwo obsługi przy kasie. W tym wypadku odbywać się ma to na życzenie, lecz my apelujemy do wszystkich pozostałych klientów, by starsze osoby traktowali podobnie jak kobiety w ciąży czy z dzieckiem.

Na to ostatnie może ktoś się zżymać (niech dziecko pozostanie w domu). To prawda – lecz czasem nie jest to możliwe. Niektórzy rodzice wychowują dzieci samotnie.

Na tym nie koniec udogodnień dla seniorów w Biedronce. Patent, jaki ta sieć wprowadza, będzie pomocny również innym klientom – gdyż usprawni zakupy.

Wszyscy seniorzy, mający kartę Moja Biedronka, mogą otrzymać kartę „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Kartę przekażą następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce.

Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

Biedronka również wydłużyła długość działania swoich sklepów. Wszystkie są czynne od 6 do północy.

Od 7 kwietnia do końca tygodnia przedświątecznego (do 10 kwietnia) wszystkie markety Biedronki będą działały całą dobę. W Wielką Sobotę mają być czynne do godz. 13. W niedzielę i poniedziałek – zostaną oczywiście zamknięte.

Niektóre markety (ze względów operacyjnych) mogą być czasowo zamykane. Odpowiednie komunikaty pojawią się w sklepach z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego warto zwrócić uwagę na wywieszki z informacjami dla klientów.

Ekipa rządząca Polską wprowadziła zakaz handlu w niedziele. Dla wielu osób niedzielne zakupy były ważnym rozwiązaniem, ale tłumaczono, że zakaz ma na celu wzmacnianie więzi rodzinnych i służyć będzie zatrudnionym w handlu pracownikom.

Teraz wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji. Zarówno biznes, jak i zwykli ludzie. Dotyczy to również sieci handlowych. Wprowadzone przez rząd ograniczenia (limity klientów, „godziny seniora”) wpłynęły na spadek obrotów. A to wiązać się może ze zwolnieniami i koniecznością zamknięcia niektórych placówek handlowych.

Dlatego trzeba docenić działania podejmowane przez sieci handlowe. Spadek obrotów oznacza przecież konieczność podnoszenia marży. Co wpłynęłoby na wzrost cen, które i tego pną się w górę jak oszalałe.

Naszym zdaniem to korzystne i mądre decyzje – poza innymi pozytywami powodują to, co tak bardzo ważne w obecnej sytuacji – zmniejszają kolejki przed sklepami.