„Widziałam, jak wisiał na gardle”

18 września 2018 0 przez administrator

Czytelniczka alarmuje przed bezpańskim amstaffem. Agresywny pies rzuca się na inne zwierzęta. Może być niebezpieczny również dla ludzi, a szczególnie dla dzieci!

Sprawa jest bardzo pilna. Przekazujemy informację tak, jak do nas dotarła:

Katowice Zawodzie – wysokość ośrodka sportowego Słowian. Obecnie biega tam bezpański amstaff (godz. 9.30). Atakuje psy. Jest mocno agresywny.

Rano zaatakował huskiego. Prawie go zagryzł. Później rzucił się jeszcze na kilka psów.

Nasza czytelniczka: „Nie mam pojęcia, jak zachowuje się w stosunku do ludzi, natomiast przy głównej ulicy widziałam, jak wisiał huskiemu na gardle. Pełno ludzi jakimiś kijami od mioteł próbowało go oderwać, ale było ciężko. Ostatecznie udało się i pani schowała się z psem w najbliższym kiosku.

Doszły mnie informacje, że również na Zawodziu niedaleko torów kolejowych zaatakował kolejne psy. Sprawa jest zgłoszona na policję i na straż miejską, jak również do schroniska. Natomiast do chwili obecnej nikt się nie zjawił”.

Uwaga na tego psa: rasa amstaff, samiec, dorosły, pręgowany (na zdjęciu inny pies tej rasy).

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Wikimedia.