Ta decyzja sparaliżowała Katowice

10 lipca 2018 0 przez administrator

Koncert na Śląskim zorganizowano w poniedziałek po południu! Jak można było nie wpaść na to, co się stanie?

Przedsmak późniejszych zdarzeń mieli kierowcy jadący około godziny 10.00 autostradą A4 w kierunku Katowic. Na pasach w stronę naszego miasta doszło do wypadku. Ciężarówka wjechała w tym samochodu osobowego. W innym dniu o tej porze na autostradzie być może byłyby tylko utrudnienia. Ale ruch był wzmożony – do Katowic jechało wiele osób na koncert Guns N’ Roses. Powstał piekielny korek.

Już w okolicach 15.00 zaczął korkować się przejazd tunelem pod rondem w Katowicach. Początkowo auta jakoś jechały, a na znakach w tunelu pojawiło się ograniczenie do 50 km/h. Potem wszystko stanęło.

Policja usiłowała pomagać kierowcom, od godz. 14.00 kierując ruchem na skrzyżowaniu przy wesołym miasteczku. Gdyby nie to, byłoby jeszcze gorzej. Ale i tak było fatalnie. Nasz czytelnik informuje, że aby przejechać od strony centrum w kierunku Tysiąclecia i Chorzowa, trzeba było odstać około 45 minut (to na jego prośbę pisaliśmy ten tekst).

Po godz. 15.30 doszło do wypadku za tunelem w kierunku Tysiąclecia. Sytuacja stała się jeszcze gorsza. Po godz. 16.00 zakorkował się zjazd z A4 do Chorzowa Batorego. Następnie zatkała się ul. Bocheńskiego. Już przed godz. 17.00 policja zdecydowała, że samochody jadące tą ulicą nie wjadą na Chorzowską. Wszystkim polecano zjeżdżać na DTŚ. Tak ratowano sytuację. Przed godz. 17.00 auta na Bocheńskiego w ogóle przestały jechać.

Wielu kierowców usiłowało ominąć największe zatory jadąc ul. Gałeczki. Ta również się zatkała.

Tego wszystkiego by nie było, gdyby koncert Gunsów został zorganiozwany jak należy – czyli w sobotę lub w niedzielę. Wydarzenie było wspaniałe. Muzyczna uczta trwała 3,5 godziny. Ponieważ na Stadionie Śląskim zagrały wielkie gwiazdy, więc nietrudno było odgadnąć, że tysiące ludzi tu zjadą. My informowaliśmy o tym, że na Śląski wybierają się fani Gunsów również z innych krajów Europy. Czy tak trudno było przewidzieć, co się stanie, gdy koncert organizuje się w poniedziałek wieczorem?

Oto kolejny powód, dla którego miasto Katowice powinno przejąć odpowiedzialność za Park Śląski. Ktoś inny planuje tam imprezy, nie myśląc o skutkach dla mieszkańców Katowic, ale cierpimy my.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Marcin Groborz?, INFORMACJE DROGOWE – ŚLĄSK I OKOLICE.