Już z nim walczą

10 lipca 2018 0 przez administrator

Jest szansa, że zniknie rozlewisko, które utrudnia przejazd trasą rolkarsko-rowerową w Dolinie Trzech Stawów.

Przez kilka godzin strażacy walczyli wczoraj z zablokowanym jazem, którym powinien spływać nadmiar wody ze stawów od strony ul. Francuskiej w kierunku autostrady. To pierwszy etap działań mających doprowadzić do likwidacji rozlewiska wodnego utrudniającego przejazd trasą rolkarsko-rowerową.

Cały Muchowiec narażony jest na szkody górnicze. Na głównym torze dla rolkarzy i rowerzystów pojawiają się kolejne wybrzuszenia. Zalane zostały zagajniki wewnątrz nowej pętli rolkarskiej. Od dawna woda utrzymuje się także na głównym torze. Rolkarze i rowerzyści przejeżdżają tam powoli. Chodnik dla pieszych również jest zalany.

Na razie nie wiadomo, kiedy uda się usunąć nadmiar wody. Nie wiadomo również czy jej przepompowanie ma jakikolwiek sens. Należy liczyć na to, że główny sprawca tych problemów – przemysł górniczy – też zajmie się tym problemem. Polska Grupa Górnicza jest następcą Kompanii Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego, a to kopalnia tego ostatniego prowadziła wydobycie pod Muchowcem.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.