Nawet trzy godziny

25 czerwca 2018 0 przez administrator

Na odbiór bagaży na lotnisku w Pyrzowicach czekało się dłużej niż trwał lot samolotem. Problemy kilku tysięcy podróżnych. 

O sprawie informowało kilka gazet. Jak pisze „Fakt”: „Problemy pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę, 24 czerwca. ? Było 20 samolotów na przylocie i 10 na odlocie. W każdym powyżej 160 pasażerów, co daje 6 tysięcy sztuk bagażu”.

Katowice Airport co chwila chwali się kolejnymi rekordami w ilości obsługiwanych pasażerów. Czy to jest jakieś usprawiedliwienie wspomnianego stanu rzeczy? Łatwo chyba przewidzieć, że jeśli tyle samolotów ma przewieźć pasażerów, to będzie również znaczna liczba bagaży, które najpierw ktoś musi wyładować z samolotów, a następnie przekazać właścicielom.

Mogą być dwie przyczyny tej poważnej wpadki: albo nieumiejętna organizacja pracy, albo też infrastruktura lotniska niedostosowana do obsługi tak wielkiej liczby samolotów.

Pisaliśmy: Lądowanie na pustyni: Pachnąca kawa w filiżance i ciepłe bułeczki? Zapomnij.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/807-ladowanie-na-pustyni 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Fot. Adam Dziura, Wikimedia.