Wózek zaczął uciekać

30 marca 2018 0 przez administrator

Wczorajsze tąpnięcie przechyliło bloki. Czytelnik przysłał nam wskazanie waserwagi.

Jak informowaliśmy wczoraj doszło do silnego wstrząsu (Potężnie zatrzęsło kopalnią http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/910-poteznie-zatrzeslo-kopania). Górnikom nic się nie stało, za to budynkom w naszych miastach tak.

Zdjęcie waserwagi nadesłał nam czytelnik mieszkający w typowym bloku z wielkiej płyty. Po wczorajszym tąpnięciu zauważył, że z wózkiem dziecinnym dzieje się coś dziwnego. Ustawiony w tym samym miejscu co zawsze zaczął samodzielnie odjeżdżać.

Nasz czytelnik wziął więc waserwagę i sprawdził czy podłoga jest równa. Używał jej całkiem niedawno, ze względu na prace remontowe w mieszkaniu. Wtedy posadzka była idealnie równa. Od wczoraj już równa nie jest.

Przechył jest bardzo niewielki i niewyczuwalny. Gdyby nie dziwne „zachowanie” wózka nasz czytelnik nie zauważyłby, że blok się przechylił. I teraz zastanawia się on, czy coś w tej sytuacji robić. Czy należy kogokolwiek informować o zaistniałej sytuacji? Może wy potraficie coś doradzić?

Ten akurat blok, w którym mieszka nasz czytelnik, znajduje się w Tychach. Ale to akurat nie ma wielkiego znaczenia. Wstrząs był odczuwalny na obszarze kilku miast. Jeśli tamten blok uległ przechyleniu, to inne budynki z pewnością również mogły zmienić swoje ustawienie w pionie.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Prawdopodobnie FB wyświetla ci tylko niektóre z naszych postów. Dlatego wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz.

Polecamy: Musi być obskurnie (Nawet pancerne figurki nie oprą się wandalom. „Szlak Śląski Godki” znowu jest niszczony). http://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/890-musi-byc-obskurnie