Sekrety wspólnego biletu

2 stycznia 2018 0 przez administrator

Od 1 stycznia obowiązuje wspólny bilet metropolitalny. Wsiadamy więc z kartą ŚKUP do autobusu MZK Tychy i słyszymy „kontrola biletów”. Co wtedy?

Ano, niewesoło. 1 stycznia wszedł w życie wspólny cennik dla biletów jednorazowych. Te bilety możemy wykorzystywać w pojazdach KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry.

Natomiast wspólny cennik dla biletów okresowych (miesięcznych, kwartalnych) wejdzie w życie od 1 kwietnia 2018 roku. Do tego czasu będą – w tym zakresie – obowiązywać aktualne cenniki poszczególnych organizatorów komunikacji publicznej.

– Dlaczego cennik biletów okresowych zostanie ujednolicony kilka miesięcy później? Z prostego powodu: do tego czasu będą obowiązywać ostatnie bilety kwartalne (są ważne 90 dni), kupione jeszcze w tym roku. Chcemy, aby zmiana ta nastąpiła w sposób naturalny – wyjaśnia Kamila Rożnowska z Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W przypadku noworocznej zmiany, czyli dotyczącej biletów jednorazowych, należy pamiętać, że stare wzory biletów nie stracą ważności. Tam, gdzie ceny biletów papierowych nieco się zmieniły (dotyczy to przede wszystkim pasażerów MZK Tychy), dostępne będą bilety uzupełniające o wartości 10 i 20 groszy.

***
Nasze teksty się czyta, a nie tylko lajkuje zdjęcie na Facebooku. Czekamy na twoją reklamę. Kontakt: Facebook – wiadomości, e-mail – [email protected]

Na zdjęciu: W autobusach KZK GOP ta sama niespodzianka może spotkać tych, którzy mają bilety miesięczne np. na linie 29 lub 45, obsługiwane przez MZK Tychy.