Przed dworcem w Chebziu po nowemu.

Przed dworcem w Chebziu po nowemu.

20 października 2023 Wyłączono przez administrator

Zmiany, które cieszą – pasażerów komunikacji autobusowej i nie tylko.

***

Zakończyła się modernizacja układu drogowego w rejonie dworca w Rudzie Śląskiej – Chebziu, gdzie powstały nowe nawierzchnie jezdni i chodników oraz nowe zatoki autobusowe, a przed samym budynkiem dworca utworzono miejsca parkingowe typu „kiss & ride”.

W ramach inwestycji przebudowano także kanalizację deszczową oraz zainstalowano nowe oświetlenie uliczne. Od 23 października w rejon dworca powracają także autobusy linii 118 i 147, które nie obsługiwały tamtejszych przystanków w czasie remontu.

– Zakończona inwestycja powinna poprawić komfort dojazdu oraz dojścia do budynku dworca. Rozebrano nieużywane od lat pomieszczenia magazynowo-gospodarcze znajdujące się za budynkiem dworca i umożliwiono na powstałej w ten sposób przestrzeni tymczasowe parkowanie – podkreśla prezydent Michał Pierończyk. – Docelowo w tym miejscu także powstanie parking – zapowiada.

Główne prace polegały na przebudowie terenu znajdującego się bezpośrednio przed dworcem. Została tam wykonana nowa konstrukcja podbudowy jezdni i chodników oraz częściowo nawierzchnia terenu. W dogodnych miejscach wydzielono zatoki autobusowe. Ponadto ułożono nową nawierzchnię asfaltową oraz z kostki betonowej.

Zbudowano nowe oświetlenie uliczne, na które składa się 29 opraw LED na 26 słupach aluminiowych. Natomiast przed budynkiem dworca powstały dwa miejsca parkingowe typu „kiss & ride” oraz jedno miejsce dla osób z niepełnosprawnościami.

Od skrzyżowania ul. Dworcowej i Przedtorze do ul. Zabrzańskiej poprowadzony został ciąg pieszo-rowerowy wraz z odwodnieniem.

Od 23 października w rejon dworca w Chebziu nastąpi powrót komunikacji autobusowej. Chodzi o linie 118 i 147. W czasie przebudowy autobusy dojeżdżały jedynie do ul. Węglowej.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Za UM RŚl