Sosnowiec: Ile litrów wody trzeba zużyć by wyprodukować koszulkę?

Sosnowiec: Ile litrów wody trzeba zużyć by wyprodukować koszulkę?

20 października 2023 Wyłączono przez administrator

Ile litrów wody trzeba zużyć by wyprodukować koszulkę, a ile do wyprodukowania kilograma wołowiny czy warzyw? Bardzo ciekawy konkurs ogłosiły Sosnowieckie Wodociągi.

***

No właśnie – ile? Pokazanie tego przebiegu w formie komiksu to zadanie uczestników konkursu plastycznego ogłoszonego przez Sosnowieckie Wodociągi.

– Chcemy w ten sposób uświadomić dzieci jak wiele wody trzeba zużyć do wyprodukowania na przykład jednej koszulki. To nie jest powszechna wiedza i dlatego zależy nam aby młodym ludziom uświadomić skalę problemu. Działamy w myśl zasady „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: rower, hulajnogi oraz ciekawe gadżety. Każda szkoła, której uczniowie zajęli I, II oraz III miejsce również otrzyma nagrodę w postaci fontanny wody pitnej. Na pięć szkół z największą liczbą uczestników także czekają fontanny wody pitnej.

To nie pierwsze działanie ekologiczne Sosnowieckich Wodociągów. Kilka lat temu firma zasłynęła kampanią „Gang Szczurzaków – STOP szczurom w kanalizacji miejskiej”, będącą odpowiedzią na zagrożenie problemem, z którym boryka się coraz więcej miast – rozwojem kolonii szczurów zamieszkujących sieci kanalizacyjne. Przyczyniają tego są niewłaściwe nawyki mieszkańców wyrzucających resztki pokarmów i artykułów spożywczych do toalet. Odpady te stanowią pokarm dla szczurów, a te osiedlają się w miejscach, w których z łatwością zdobywają pożywienie.

Prace należy nadesłać bądź dostarczyć do siedziby Sosnowieckich Wodociągów przy ul. Ostrogórskiej 43 do 17 listopada 2023 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 7 grudnia, a rozdanie nagród odbędzie się 9 grudnia 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu zawiera Regulamin Konkursu znajdujący się na stronie www.sosnowieckiewodociagi.pl.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Fot. Pixabay