Pamiętajcie o samochodach – rozpoczynają się roboty.

Pamiętajcie o samochodach – rozpoczynają się roboty.

30 maja 2023 Wyłączono przez administrator

Pamiętajcie o samochodach – zwrócono się z apelem do mieszkańców i innych osób, które parkują w Katowicach na ul. Tylnej Mariackiej. Jutro rozpoczną się tam prace budowlane i konieczne jest usunięcie pojazdów.

***

Prace prowadzone będą w okolicy wież parkingu automatycznego. Na ulicy powstaną tam m.in. nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Roboty rozpoczynają się jutro i w związku z tym zwrócono się z prośbą do właścicieli zaparkowanych tam aut o ich usunięcie. A także, nieparkowanie tam w najbliższym czasie.

Cały komunikat na ten temat brzmi następująco:

„W środę, 31 maja rozpoczną się roboty drogowe na ul. Tylnej Mariackiej, w otoczeniu powstałego parkingu automatycznego. W związku z planowanymi pracami zwracamy się z prośbą do mieszkańców, by pamiętali o usunięciu zaparkowanych tam pojazdów i niepozostawianie ich w tym miejscu.

Prace będą prowadzone przez pracowników Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. Będą dotyczyć m.in. przygotowania pod asfaltowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych, regulacji urządzeń, a następnie wykonaniu docelowej nawierzchni.

Roboty nawierzchniowe powinny zakończyć się w połowie czerwca.

Same maszyny składające się na wielopoziomowy parking automatyczny są obecnie poddawane procedurom odbiorowym. Weryfikowana jest zgodność wszystkich elementów z projektem i jeżeli zachodzi taka potrzeba, to wskazywane są wykonawcy rzeczy wymagające naprawy. Na procedurę odbiorową przewidziany jest cały drugi kwartał”.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***