Sytuacja godna Barei.

Sytuacja godna Barei.

2 marca 2023 Wyłączono przez administrator

Rodzice najmłodszych dzieci z os. Zgrzebnioka w Katowicach mają problem, którego nie powinno być. Ten absurd należy jak najszybciej usunąć.

***

Napisał do nas jeden z rodziców mieszkających we wspomnianej części Katowic. Przesłał też zdjęcia, które prezentujemy poniżej.

W zasadzie nie musiałby już nawet ich opisywać. Absurd widać wyraźnie.

Podjazd dla wózków dziecięcych ma taki rozstaw, który nie pasuje do kółek standardowego wózka dziecięcego. A nasz czytelnik twierdzi, że to samo dotyczy wózka inwalidzkiego.

Rzecz dotyczy przejścia podziemnego pomiędzy os. Zgrzebnioka a parkiem Kościuszki. Z jednej strony wykonano nowoczesny i wygodny podjazd. Wygodny a przede wszystkim bezpieczny.

Cóż z tego, skoro z drugiej strony przejścia sytuacja wygląda inaczej. Jest tam stary podjazd, który ma takie wymiary, że nie pasuje do kółek typowego wózka dziecięcego.

Nasz czytelnik napisał:

„Chciałbym prosić o Państwa wsparcie w nagłośnieniu problemu dostępu do parku Kościuszki w Katowicach dla osób na wózkach inwalidzkich oraz rodzin z wózkami dziecięcymi. Główne wejście do parku od strony osiedla Zgrzebnioka z jednej strony posiada wyremontowany podjazd przystosowany do dzisiejszych czasów.

Niestety z drugiej strony są tylko niewyremontowane schody uniemożliwiające dostanie się do parku. Prosiłbym o Państwa wsparcie w nagłośnieniu sprawy.

Załączam zdjęcia jak wygląda dobrze zrobiony zjazd z jednej strony wejścia, a jak to jest zrobione z drugiej strony. Jest to bardzo uciążliwe dla rodzin z dziećmi, nie mówiąc o wózkach inwalidzkich…”

Sprawa drobna? A może nie tak bardzo. Dlatego Prześlemy informację o tym absurdzie odpowiednim instytucjom miejskim z prośbą, by problem rozwiązano.

Poniżej zdjęcia.

***

Tych 200 tys. ludzi naprawdę nie musiało umrzeć.

Poruszający film o pandemii – link do strony z filmem: Pandemia Czas Próby (do obejrzenia na komputerze i na niektórych komórkach; zwróć uwagę na to, by zacząć od części pierwszej).

Jeśli masz problem na komórce a chcesz go na niej obejrzeć – w przeglądarce telefonu po prostu wpisz iboma.media
***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***