Katowice gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorek w Unihokeju.

Katowice gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorek w Unihokeju.

25 sierpnia 2022 Wyłączono przez administrator
Pod koniec sierpnia w Katowicach rozpocznie się jedno z największych wydarzeń w historii polskiego unihokeja. Mowa o Mistrzostwach Świata Juniorek (rozgrywki do lat 19), w których rywalizować będzie aż 16 drużyn z 4 różnych kontynentów!

– W Katowicach stawiamy na różne dyscypliny sportu, które pozwalają dzieciom i młodzieży na wszechstronny rozwój fizyczny i sprawnościowy. Wierzymy, że poprzez sport młodzi ludzie mogą nauczyć się systematyczności, wytrzymałości, sumienności i zdrowej rywalizacji. W związku z tym niezmiernie cieszę się z faktu, iż do kolekcji wielkich wydarzeń sportowych odbywających się w Katowicach dołączają Mistrzostwa Świata Juniorek w Unihokeju – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W Katowicach mamy rozgrywki na poziomie szkolnym i seniorskim w unihokeju. We wrześniu 2021 roku byliśmy gospodarzem międzynarodowego turnieju unihokeja mężczyzn „Polish Open”. Impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców zarówno z Polski jak i z zagranicy. Wierzę, że w przypadku Mistrzostw Świata Juniorek będzie podobnie – dodaje prezydent.

 

Do stolicy województwa śląskiego przyjedzie 16 reprezentacji z całego świata, by podczas pięciu dni powalczyć o miano Mistrza Świata. Wśród uczestników mistrzostw znajdą się reprezentacje takich krajów jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Szwecja, Szwajcaria, Czechy czy obrońca mistrzowskiego tytułu – Finlandia. Nie zabraknie również gospodarza turnieju i aktualnie szóstej drużyny świata – Polski.

Mistrzostwa rozpoczną się 31 sierpnia, a finał zaplanowany jest na 4 września. Polki swoje mecze w fazie grupowej rozegrają na hali Ośrodka Sportowego „Szopienice” przy ul. 11 Listopada 16, natomiast część spotkań będzie rozgrywana w hali ZSTiO nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131.

 

Harmonogram spotkań polskiej reprezentacji:

·         31.08 (środa), godz. 19.00 Polska – Finlandia

·         1.09 (czwartek), godz. 19.00  Polska – Niemcy

·         2.09 (piątek), godz. 19.00  Polska – Szwajcaria

Miejsce i czas rozgrywania spotkań fazy play-off uzależnione będą od wyników w fazie grupowej.

Bilety na wybrane mecze dostępne są już w sprzedaży poprzez stronę internetową: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/unihokej/.

Pełny terminarz spotkań dostępny jest na oficjalnej stronie Mistrzostw Świata Juniorek.

Za BP UM Katowice.