O tym wyjątkowym festiwalu trudno mówić czy pisać inaczej niż w samych superlatywach.

O tym wyjątkowym festiwalu trudno mówić czy pisać inaczej niż w samych superlatywach.

28 lipca 2022 Wyłączono przez administrator

Pojutrze rozpoczyna się kolejny Tydzień Kultury Beskidzkiej. Aż trudno uwierzyć, że odbywa się on już od ponad pół wieku.

***

To już 59. TKB. I ponownie na scenach Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego czy Oświęcimia.

Zespoły folklorystyczne z Polki i wielu krajów świata będzie także można podziwiać w Ujsołach, Jabłonkowie i w Istebnej.

Zaobaczymy około 90 zespołów muzycznych. Od 30 lipca do 7 sierpnia będziemy mogli podziwiać nie tylko tańce i muzykę, lecz również lokalne obyczaje i obrzędy.

Tradycyjnie w ramach TKB odbędą się: Festiwal Folkloru Górali Polskich (30 lipca – 2 sierpnia i 7 sierpnia) oraz Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Oba zostaną zorganizowane w Żywcu (3–6 sierpnia).

Organizatorzy zapraszają ponadto na koncerty zespołów w trakcie imprez stowarzyszonych z festiwalem: Wawrzyńcowych Hud w Ujsołach, Festynu Istebniańskiego oraz Gorolskiego Święta w Jabłonkowie na Zaolziu (Republika Czeska).

Szczegółowy program imprez odbywających się w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej można znaleźć na stronie www.tkb.art.pl.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***

Za UMWŚ. Fot. TKB.