„Pogoda” dla oszustów.

„Pogoda” dla oszustów.

12 maja 2024 Wyłączono przez administrator

Mieszkanka Katowic zareagowała na słowo „pogoda”. I straciła 100 tys. zł.

***

Policja poszukuje oszusta, widocznego na zdjęciach poniżej. Uczestniczył on w przestępstwie, którego ofiarą jest mieszkanka Katowic.

Tyle razy informowaliśmy już o tym, by nie ufać osobom podającym się za policjantów prowadzących supertajne akcje. Niestety, osoby wiekowe nie są już tak bystre, jak wtedy, gdy były młodsze.

Dlatego, zanim przedstawimy szczegóły tego zdarzenia, apelujemy do wszystkich, w których sąsiedztwie mieszkają takie osoby. Poświęćmy im nieco uwagi. Czasem osoby te nie wiedzą, kogo zapytać o radę – a tak by się tutaj bardzo przydała.

Oszust, który skontaktował się z katowiczanką, powiedział jej, że przestępcy czyhają na jej pieniądze. Jego zadaniem było je zabezpieczyć.

I pani ta uwierzyła. Pieniądze przekazała przestępcy w czterech transzach.

Do przekazania pieniędzy doszło w Katowicach na ul. Tysiąclecia, Zawiszy Czarnego, w rejonie ulic Stawowej i Chopina oraz Dyrekcyjnej i Warszawskiej. Kobieta oszustowi wręczyła łącznie ponad 100 tys. zł.

Doszło do tego 1 marca tego roku. Policja liczy na to, że ktoś może pamięta dziwną sytuację – gdy mężczyzna na jednej ze wspomnianych ulic odbiera od kobiety pakunek.

Być może ktoś rozpozna mężczyznę widocznego na zdjęciach. Naszym zdaniem nie jest to łatwe zadanie – zdjęcia poniżej, pod blokiem inf. red.

***

Chodziło o nasze zdrowie i życie: „Czas próby. Część trzecia”.

Po kliknięciu otworzy się strona z filmem. Tam wystarczy kliknąć „odtwórz film”.

 

***
KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

[email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***