Złodzieje grasują nie tylko na katowickim Tysiącleciu.

Złodzieje grasują nie tylko na katowickim Tysiącleciu.

18 czerwca 2022 Wyłącz przez administrator

Napisała do nas pani Magdalena, mieszkanka największego osiedla w Katowicach. Przestrzega ona przed złodziejami, którzy tam grasują.

Pani Magda zostawiała swój rower na klatce schodowej. Jednoślad zabezpieczała linką, by ktoś go sobie nie przywłaszczył.

Niestety, Polska to nie Szwecja, Finlandia czy Chorwacja. Zgodnie z przysłowiem, że „okazja czyni złodzieja”, pani Magda nie dawała złodziejowi takiej właśnie okazji.

Jak widać na zdjęciu, złodziej był jednak przygotowany, że będzie musiał uporać się z zabezpieczeniem. Skradł rower wyglądający tak, jak ten na zdjęciu poniżej.

Pani Magdalena podkreśla, że rower był w części zamykanej na dodatkowe drzwi. Został zabezpieczony poprzez przypięcie do drugiego roweru.

Pani Magda pisze: „Nie wiem czy to jakiś nowy trend wśród złodziei, czy jednorazowa akcja, nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja miała miejsce. Informuję was, żeby dowiedzieli się ludzie”.

Nie wiemy, czy jako społeczeństwo nieuczciwość mamy zakodowaną, jednak zdarzyło się nam pozostawić jakąś rzecz przy kasie już po jej opłaceniu. Produkt został przywłaszczony przez kolejną osobę stojącą w kolejce do kasy.

Ale zdarzają się też inne sytuacje. Wiele razy ludzie informowali nas o znalezieniu czyjegoś telefonu z prośbą o zamieszczenie anonsu.

W tym jednak wypadku mamy do czynienia z pewnością z kradzieżą, która była zaplanowana. Zaś złodziej się do niej przygotował.

Zdjęcie roweru poniżej. Jeśli ktoś będzie oferował taki pojazd mówiąc, że to okazja, może to być złodziej bądź paser. W takiej sytuacji zawsze należy sprawdzić pochodzenie roweru.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***