To była walka o życie.

To była walka o życie.

18 czerwca 2022 Wyłącz przez administrator

Policja publikuje zdjęcia dokumentujące rozbój, do którego doszło w Katowicach. Jeden z uczestników tej szamotaniny (zdjęcia poniżej) był uzbrojony w nóż.

***

Ta sytuacja miała miejsce 29 kwietnia około godz. 11. Na zdjęciach widzimy napaść.

Doszło do niej w restauracji przy ul. Murckowskiej 26.

Bandyta wszedł do lokalu. Przyłożył nóż do szyi pracownika restauracji.

Zażądał gotówki.

Pracownik restauracji wykazał się nie lada odwagą. Zamiast usłuchać, zaczął walczyć.

Bandyta nie zdołał opróżnić kasy lokalu. Uciekł.

Obecnie jest poszukiwany. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Zdjęcia oczywiścue niewiele tu pomogą, jednak być może są świadkowie, którzy w tamtym czasie znajdowali się w pobliżu restauracji. Być może zauważyli zamieszanie i mogą pomóc w rozpoznaniu przestępcy.

Poniżej pełny komunikat policji a pod nim pozostałe zdjęcia:

Publikujemy wizerunek mężczyzny podejrzewanego o rozbój przy użyciu noża. Jeżeli rozpoznajesz podejrzewanego, skontaktuj się z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 125 50, 47 85 120 00 lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą czynności w sprawie rozboju przy użyciu noża. Do zdarzenia doszło 29 kwietnia 2022 roku około godz. 11.00 w restauracji przy ulicy Murckowskiej 26 w Katowicach. Widoczny na zdjęciu mężczyzna po uprzednim przyłożeniu noża do szyi pracownika restauracji zażądał wydania gotówki z kasy. Celu swojego nie osiągnął, ze względu na postawę pokrzywdzonego. Podejrzewanego mężczyznę zarejestrowały kamery monitoringu.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 125 50, 47 85 120 00 lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl

Gwarantujemy anonimowość!

Koniec komunikatu.

KOMENTARZE: TYLKO FACEBOOK.

Masz problem, widzisz problem, masz ważną informację? Daj nam znać:

poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś.

***

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wymazy spod płota. Pandemia, wielkie pieniądze, śmierć” (baner z linkiem do filmu przy tekście).

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Redaktor naczelny Katowice Dziś Mateusz Cieślak.

***