Ostrzegamy. Nadesłano do nas informację o osobniku, który usiłuje zwodzić kobiety.

Ostrzegamy. Nadesłano do nas informację o osobniku, który usiłuje zwodzić kobiety.

8 marca 2021 Wyłączono przez administrator

Twierdzi, że jest lekarzem, ale jedna z pań to sprawdziła.

***

Mężczyzna na zdjęciu poniżej (o ile to jego zdjęcie) przedstawia się jako David Williams. Utrzymuje że jest lekarzem w Bagdadzie za miesiąc przechodzi na emeryturę a resztę życia chce spędzić w Polsce.
Spodobały mu się Twoje zdjęcia chciałby Cię lepiej poznać. W tym celu, jeśli nawiązujesz z nim relację w sieci, proponuje założenie konta na innym komunikatorze.

Bardzo szybko stwierdza że super wam się pisze chyba się zakochał i tę resztę życia w Polsce chce spędzić właśnie z Tobą. Jedna z pań jednak postanowiła go sprawdzić. Jej ostrzeżenie publikujemy poniżej.

Trudno uwierzyć, że istnieją wśród nas osoby które wierzą w rzeczy tego typu, a jednak. Nieznajomy mieszkający setki kilometrów stąd doznaje zauroczenia zdjęciem pani na portalu społecznościowym.

Ona akceptuje jego zaproszenie, on przedstawia się jako osoba dobrze sytuowana, która pragnie ułożyć sobie z nią życie. Prosi o pomoc w przechowaniu swoich oszczędności, a jest to suma dosyć pokaźna.
Skontaktuje się kurier któremu trzeba będzie zapłacić 3000 euro…

Zdarza się, że dojrzała kobieta, dysponująca taką sumą w to wierzy. Zdarza się też że bierze dla ukochanego pożyczkę.

Oszuści przedstawiają się jako lekarze wojskowi bądź ciężko chore osoby. W traktacie pracy śledczej nad tego typu przypadkami ustalono, że osoby takie działają w grupach składających się zarówno z mężczyzn jak i kobiet.

Zadziwiająca wydaje się być nie tyle kreatywność przestępców, którzy w taki sposób szukają łatwego zarobku, co łatwowierność i desperacja ofiar. Zważywszy że często są to kobiety dojrzałe doświadczone życiowo, o wysokim statusie społecznym i wykształcone.

Dlatego ostrzeżenie jednej z pań publikujemy w całości poniżej. Pisownia oryginalna:

,,Uwaga oszust naciąga na wpłatę pieniędzy na konto!!
Chciałam ostrzec przed mężczyzną, który zaprasza panie do znajomych na Facebooku. Po przyjęciu zaproszenia. Pan opowiada, że jest lekarzem w szpitalu w Bagdadzie. Pisze, że za miesiąc przechodzi na emeryturę i zamierza resztę życia spędzić w Polsce. Szuka partnerki/żony , z którą chce spędzić resztę życia. Nie umie polskiego więc używa tłumacza i pisze z błędami. Po pewnym czasie prosi o założenie innego komunikatora.
I się zaczyna:
Prosi o pomoc w przechowaniu oszczędności swojego życia. W moim przypadku było to 55 000 dolarów Posyła zdjęcia:


I prosi o dane do przesyłki i pomoc w przechowaniu oszczędności dopóki nie przyjedzie do Polski.
Po pewnym czasie informuje, że skontaktuje się z nami firma spedycyjna, która ma dostarczyć przesyłkę. Będą prosić o wpłatę na opłatę lokalna ok. 3000euro.
Posyła też swoją legitymację , że naprawdę jest lekarzem

Sprawdzałam : Szpital w Jordanie mieści się ok 980 km od Bagdadu. Nie pracuje tam żaden lekarz o takim nazwisku i imieniu.
Pan na Facebooku jest wpisany jako David Williams.

Nie wpłacajcie mu żadnych pieniędzy bo to oszust.,,

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. góra – Pixabay. Fot. niżej – fragment ostrzeżenia.