Pierwszemu mieszkańcowi woj. śląskiego podano lek na COVID-19.  Nie szczepionkę, lecz polskie lekarstwo.  I prawie na pewno w stu procentach bezpieczne.

Pierwszemu mieszkańcowi woj. śląskiego podano lek na COVID-19. Nie szczepionkę, lecz polskie lekarstwo. I prawie na pewno w stu procentach bezpieczne.

8 marca 2021 Wyłączono przez administrator

Bezpieczne, ponieważ wyprodukowane na bazie ludzkiego osocza. A oto szczegóły.

Być może już niedługo kontrowersyjne szczepionki zostaną zastąpione lekiem. Szpital specjalistyczny nr 1 w Bytomiu podał pierwszemu pacjentowi lek wyprodukowany z osocza krwi ozdrowieńców.

Badania nad preparatem prowadzi polska firma Biomed, która wyprodukowała już 3 tys. ampułek ze 150 ml pobranego osocza. Oczywiście, musi minąć trochę czasu, zanim lek zostanie dopuszczony do powszechnego użytku.

Badania nad szczepionkami nadal trwają, są one ulepszane i dostosowywane do potrzeb zdrowotnych ludzi w zależności od wieku, przebytych chorób itp. Wprowadzane są też szczepionki kolejnych producentów.

Na całym świecie trwają też prace nad skutecznym lekiem czy lekami, zwalczającymi COVID-19. Od miesięcy wiemy, że zbawienne działanie ma osocze ozdrowieńców. Dotąd jednak nie było podawane w formie preparatu, który np. można przechowywać i zastosować wtedy, gdy jest akurat potrzebny.

Czy polska firma Biomed ma szansę rozwinąć się na tyle, by sceptykom szczepień podać sprawdzony lek?
pat.c

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***

Fot. mat. publiczne – pacjent.gov.pl