Austria wstrzymała stosowanie jednej partii szczepionki firmy AstraZeneca.  Jedna z zaszczepionych nią osób zmarła.  U drugiej wystąpił zator płuc.

Austria wstrzymała stosowanie jednej partii szczepionki firmy AstraZeneca. Jedna z zaszczepionych nią osób zmarła. U drugiej wystąpił zator płuc.

8 marca 2021 Wyłączono przez administrator

Podkreśla się, że decyzja została podjęta na wszelki wypadek a dowodów na bezpośredni związek tych chorobowych zdarzeń ze szczepieniem nie ma.

***

To ważna informacja, więc uznaliśmy, że należy ją opublikować, choć oba te przypadki dotyczą obywatelek Austrii.

O sprawie informuje RMF powołując się na Urząd ds. Bezpieczeństwa w Opiece Zdrowotnej (BASG) Austrii.

Oba przypadki wystąpiły w Zwettl (Dolna Austria). Obie panie otrzymały szczepionkę z tej samej partii.

Nie ma dowodów na to, że były to powikłania związane z przyjęciem szczepionki. Nie ma jednak dowodów na to, że było przeciwnie.

Stąd decyzja Austrii o wstrzymaniu stosowania tej partii szczepionki AstraZeneca.

Przypomnijmy, że Polska zamówiła 16 mln dawek szczepionki AstraZeneca. Podaje się ją m.in. nauczycielom.

Na zdjęciu: rząd poinformował na konferencji prasowej na początku marca m.in., że: „Szczepionka AstraZeneca w 100% chroni osób przed ciężkim przebiegiem choroby, powikłaniami i hospitalizacją z powodu COVID-19. Daje także 60% ochronę przed zachorowaniem – podkreśla Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, preparat ma być podawany nauczycielom poniżej 60. roku życia”. Fot. mat. CIR.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: [email protected] lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***