Fatalne wyniki kontroli bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Katowicach.

Fatalne wyniki kontroli bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Katowicach.

23 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Przeprowadzono akcję polegającą na obserwowaniu za pomocą kamer monitoringu przejść dla pieszych oraz ich najbliższej okolicy.

Podsumowanie akcji budzi najwyższy niepokój.

***

Akcja nosiła kryptonim „Bezpieczny pieszy”. To, co zaobserwowano, świadczyło raczej o tym, że policyjne działania powinny się nazywać zgoła inaczej.

Policjanci, w Ruchomym Stanowisku Dowodzenia obserwowali to, co dzieje się na pasach. W ich pobliżu rozlokowane były patrole, powiadamiane za każdym razem, gdy zaobserwowano łamanie zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego.

Tylko w ciągu jednego dnia zaobserwowano aż 214 wykroczeń. Jednym z najbardziej niebezpiecznych było wyprzedzanie na pasach lub bezpośrednio przed nimi. Innym – omijanie samochodu, który zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszego.

Odnotowano aż 27 takich przewinień.

W trakcie akcji mierzono również prędkość jadących samochodów. 111 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Aż 103 uczyniło to w rejonie przejść dla pieszych.

Zabrano prawo jazdy jednemu z kierowców, który przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h. Zatrzymano trzech kierowców prowadzących samochody pod wpływem alkoholu oraz jednego bez uprawnień.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***