Brat ukrył ciało brata. I pobierał rentę tamtego.  Jednak zarzuty są znacznie poważniejsze.

Brat ukrył ciało brata. I pobierał rentę tamtego. Jednak zarzuty są znacznie poważniejsze.

22 lutego 2021 Wyłącz przez administrator

Przed Sądem Okręgowym w Gliwicach toczy się proces 28-letniego tarnogórzanina Krzysztofa W. Mężczyzna ma prokuratorskie zarzuty śmiertelnego pobicia przed dwoma laty swojego niepełnosprawnego umysłowo brata Damiana znieważenia jego zwłok, przywłaszczenia renty brata, ukrywając wiedzę o śmierci oraz posiadania w chwili zatrzymania sporej ilości marihuany.

Krzysztof W. przyznaje się do ukrycia zwłok Damiana, bezprawnego zagospodarowania jego miesięcznych dochodów, jednak zaprzecza pobiciu go i spowodowaniu śmierci.

Według jego zeznań Damian W. zmarł we śnie, gdyż posiadał liczne schorzenia oraz silne uzależnienie od środków odurzających. Ukrycie ciała brata tłumaczył strachem przed konsekwencjami gdyż wcześniej miał sprawę o znęcanie się nad nim.

Na pierwszej rozprawie sąd oddalił wniosek obrońcy o zamianę aresztu na dozór policyjny. Zdaniem składu sędziowskiego zgromadzony w sprawie materiał wskazuje na duże prawdopodobieństwo, iż 30-letni wówczas Damian W. zmarł na skutek ciężkiego pobicia.

Damiana W ostatni raz widziano żywego 3 grudnia 2018 r. Przez pięć miesięcy był uznany za osobę zaginioną.

Jego zwłoki (w daleko posuniętym rozkładzie) znalazł przypadkowy przechodzień w czasie świąt wielkanocnych 2019 r.

O tym, że oskarżony w żaden sposób nie przyczynił się do śmierci chorego brata absolutne przekonany jest jego adwokat, który dodatkowo wniósł o utajnienie procesu. Na korzyść Krzysztofa W. zeznawała także przed sądem ich ciotka.
Starsza pani wskazała na nieżyjącego Damiana jako na źródło kłopotów w rodzinie, gdyż chłopak był osobą upośledzoną umysłowo. Ponadto od lat brał narkotyki i w kręgu podobnych osób się obracał.

Za wspomniane czyny Krzysztofowi W. grozi kara do 15 lat więzienia.

***

Poszukujemy współpracowników. Skontaktuj się mailowo lub przez Fb.

***

Komunikat Redakcji: Jeśli zauważyliście coś ważnego lub spotkaliście się z problemem, który należy nagłośnić, kontaktujcie się: poczta@katowicedzis.pl lub przez „Wyślij Wiadomość” na Facebooku Katowice Dziś albo na Facebooku Bezpieczny Bytom.

***
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: Ma ona aktualnie ponad 10 tys. członków – osób i instytucji – które mogą tam zamieszczać swoje wpisy i informacje. Nazywa się ona po prostu Grupa Katowice Dziś. W wyszukiwarce Fb można wpisać grupakatowicedzis

Zapraszamy.

***