Wiele ulic w Katowicach zostanie zamkniętych dla samochodów i pojazdów komunikacji miejskiej. Zmiany w ruchu.

Wiele ulic w Katowicach zostanie zamkniętych dla samochodów i pojazdów komunikacji miejskiej. Zmiany w ruchu.

27 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

Władze Katowic: Apelujemy do kierowców, by w rejonie przejazdu nie jeździli na pamięć, zwracali uwagę na oznakowanie – w tym także zakazy parkowania. Podano listę ulic wyłączonych z ruchu, co ważne nie tylko dla kierowców, lecz również dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Kolarze 77. Tour de Pologne (który będzie pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa) na trasę w Katowicach wjadą w środę 5 sierpnia około godz. 17.

Od 4 nad ranem obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Od 16 zamknięte będą niektóre ulice miasta. Od 19 rozpocznie się stopniowe otwieranie ulic.

Na starcie i mecie wyścigu nie będzie publiczności. Organizatorzy zrezygnowali także z przygotowania miasteczka sponsorskiego.

Dopuszczone jest kibicowanie na trasie zawodów, przy czym należy zachować wszelkie obowiązujące zasady dotyczące dystansu społecznego, a także warto założyć maseczkę.

Teren mety zostanie przez organizatora wygrodzony – tym samym wstęp na plac przed Spodkiem będzie zamknięty dla kibiców.

Zmiany:

Parkingi wzdłuż ul. Korfantego (na odcinku od ul. Chorzowskiej do ul. Katowickiej) zostaną wyłączone z możliwości korzystania przez cały dzień – zarówno 4 jak i 5 sierpnia (to jedyne miejsce, w którym zmiany zostaną wprowadzone dzień wcześniej)
Parkingi w Strefie Kultury – będą wyłączone z użytkowania przez cały dzień (tj. 5 sierpnia)

W środę 5 sierpnia konieczne jest także całkowite zamknięcie ulic na katowickiej trasie Tour de Pologne Junior od godziny 13.00, który przebiega Al. Korfantego od Pętli Słonecznej do Rynku.

W środę 5 sierpnia od ok. godz. 16.00 zostaną całkowicie zamknięte przejazdy następującymi odcinkami dróg (które stanowią jednocześnie trasę wyścigu):

Strzelców Bytomskich (od granicy Siemianowic Śląskich do ul. Pod Młynem)
Pod Młynem (od Strzelców Bytomskich do Milowickiej)
Milowicka (od ul. Pod Młynem do Baczyńskiego)
Telewizyjna
Al. Korfantego (odcinek od Pętli Słonecznej do Rynku będzie zamknięty już od godz. 13.00 – w związku z przejazdem Tour de Pologne Junior)
Al. Roździeńskiego (od Ronda do Dudy-Gracza)
Olimpijska
Góreckiego
Dobrowolskiego
Dudy-Gracza
Graniczna
Pułaskiego (od Granicznej do zjazdu na Dolinę Trzech Stawów, gdzie będą obowiązywać wyłączenia m.in. na głównej trasie rolkowo-rowerowej oraz wjeździe od strony wodnego placu zabaw)
Francuska (od ul. Gawronów do Jagiellońskiej)
Damrota (od Francuskiej do Powstańców)
Powstańców (od Granicznej do Francuskiej)
Jagiellońska
pl. Miarki
Kościuszki (od pl. Miarki do ul. Poniatowskiego)
Poniatowskiego
Mikołowska (od ul. Poniatowskiego do ul. Sądowej)
Sądowa
pl. Wolności
Sokolska (od pl. Wolności do ul. Skargi)
Skargi.
Ponowne otwarcie ulic będzie odbywać się sukcesywnie po zakończeniu etapu, tj. od godziny 19.00.

Śluzy:

Dla kierowców chcących wyjechać z wnętrza pętli kolarskiej będą dostępne śluzy, gdzie ruchem będzie kierować policja i w miarę możliwości (tj. w czasie, gdy kolarze będą jechać w innej części miasta) będzie umożliwiać wyjazd bądź wjazd. Takie śluzy będą dostępne na skrzyżowaniach ulic:

Roździeńskiego i Dobrowolskiego
Dudy-Gracza i Pańki
1 Maja i Warszawskiej
Krasińskiego i Granicznej
Ofiar Katynia i Granicznej
Dygacza i Granicznej
Pułaskiego i Granicznej
Kościuszki i PCK oraz Powstańców,
Sokolskiej i Mickiewicza,
Katowickiej i Misjonarzy Oblatów,
Korfantego i Słonecznej oraz Jesionowej.

INNE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Ważne dla kierowców są także inne zmiany w organizacji ruchu: zjazd z ulicy Kościuszki w Poniatowskiego zmienia się na zjazd w prawo w ul. Szeligiewicza, natomiast wyjazd z rejonu Oś. Paderewskiego prawym pasem ul. Granicznej na północ w ul. Sikorskiego i śluzą ul. Graniczna i Krasińskiego. Wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ulicy Bankowej, na fragmencie od ulicy Warszawskiej do ulicy Moniuszki oraz odwrócenie kierunku ruchu na ulicy Szkolnej, umożliwi z kolei wyjazd z tej części miasta na ulicę Warszawską oraz dalej w kierunku wschodnim z wykorzystaniem planowanych śluz na skrzyżowaniach.

W związku z wciąż trwającymi uzgodnieniami mogą się pojawić jeszcze kolejne zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy informować, gdy zostaną one podane.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

W dniu wyścigu ulegają zmianom także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Już od godz. 4.30 rano 5 sierpnia wyłączona będzie trakcja tramwajowa od Rynku do pętli Słonecznej. Ruch wznowiony będzie po godz. 22.30. Dodatkowo w godz. od 14.30 do 20.30 nie będą kursować tramwaje na linii Zawodzie – centrum miasta – Załęże oraz w kierunku Brynowa.

Komunikacja autobusowa będzie funkcjonować według zmienionych rozkładów. Szczegółowe informacje w zakresie zmian w komunikacji miejskiej dostępne są na stronie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/

INFOLINIA DLA MIESZKAŃCÓW

Podobnie jak w latach poprzednich będzie uruchomiona infolinia dla mieszkańców, która działać będzie we wtorek 4 sierpnia oraz w dniu wyścigu, czyli w środę 5 sierpnia pod numerem: 32 77 88 960. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania związane z wyścigiem – wystarczy zadzwonić w godz. 8.00 – 19.00.

Źródło: BP UM Katowice.

***

Prośba od czytelnika: Wczoraj 26.07 , okolicy Katowic, została zgubiona tablica rejestracyjna STA 94085. Może ktoś ja znajdzie, proszę o informację. /inform. na e-mail poczta@katowicedzis.pl/

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.