Nielegalne wyścigi w Katowicach. Coraz bliżej mieli na cmentarz.

Nielegalne wyścigi w Katowicach. Coraz bliżej mieli na cmentarz.

27 lipca 2020 Wyłącz przez administrator

***

19 lipca pisaliśmy o nielegalnym wyścigu, nagranym przez jednego z czytelników. Był to pokaz skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności.

Kierowcy uczestniczący w wyścigu zablokowali jedną z katowickich dróg. Po asfalcie kręcili się gapie. stali również w niezwykle niebezpiecznych miejscach.

Relację i film znajdziecie klikając w łącze KLIKNIJ TUTAJ BY PRZECZYTAĆ I ZOBACZYĆ NAGRANIE
Nasz czytelnik kamerą pokładową nagrał nielegalny wyścig w Katowicach. Rejestracje z różnych miast regionu. Droga zablokowana przez tłum gapiów oraz ścigające się pojazdy. Film pokazuje skrajną głupotę uczestników tej niebezpiecznej imprezy.

Okazuje się jednak, że wielbiciele tej skrajnie niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej zabawy znowu chcieli urządzić wyścigi w stolicy woj. śląskiego.

Miały się one odbyć w sobotnią noc. I tym razem samochody nie gromadziły się w pobliżu węzła Mikołowska (jak wcześniej). Tym razem uczestnicy nielegalnych wyścigów mieli miejsce zbiórki w rejonie jednego z cmentarzy.

Miało to wymiar symboliczny. Ich działanie było nacechowane przecież ogromnym ryzykiem i skrajną nonszalancją. Czego dowiodły następujące fakty.

Wyścigowi zapobiegli policjanci oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Skontrolowali pojazdy, które przyjechały na wyścigi.

Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko rejon zbiórki, lecz również całe miasto. Zatrzymali aż 17 dowodów rejestracyjnych, a jeden samochód odholowali.

Jak okazało się również, dwóch kierujących nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenie OC. Takie to były bezpieczne te wyścigi, a ich uczestnicy rozsądni, dojrzali i odpowiedzialni.

Tej nocy nałożono 34 mandaty karne i zastosowano 22 pouczenia.

Fot. Policja Śląska.

***

Prośba od czytelnika: Wczoraj 26.07 , okolicy Katowic, została zgubiona tablica rejestracyjna STA 94085. Może ktoś ja znajdzie, proszę o informację. /inform. na e-mail poczta@katowicedzis.pl/

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.