Pilne! Rozpłynęła się jedna z najważniejszych arterii Katowic. Droga jest trwale uszkodzona i nieprzejezdna. Policja organizuje objazdy. Szykuje się komunikacyjny dramat.

Pilne! Rozpłynęła się jedna z najważniejszych arterii Katowic. Droga jest trwale uszkodzona i nieprzejezdna. Policja organizuje objazdy. Szykuje się komunikacyjny dramat.

27 czerwca 2020 Wyłącz przez administrator

Służby miejskie rozesłały SMS-y o następującej treści:

„Pilne! Droga Krajowa 86 na wysokości dzielnicy Giszowiec została zamknięta ze względów bezpieczeństwa. Policja wyznacza objazdy”.

Droga się obsunęła. W miejscu, gdzie droga jest przebudowywana (okolice węzła) wczorajsza ulewa podmyła jezdnię. Doszło do jej obsunięcia.

Obecnie zabezpieczane jest zapadlisko i ta część jezdni, która nie uległa uszkodzeniu. Zamknięty został nie tylko przejazd pomiędzy Katowicami a Tychami, lecz również inne drogi w okolicy.

Utrudnienia w przejeździe drogą DK86 potrwać mogą wiele miesięcy. Sytuacja jest bardzo poważna, obecnie dopiero trwa jej ocena i szacowanie strat.

Możliwe połączenia pomiędzy Katowicami a Tychami: autostradą i drogą ekspresową S1, przez Kostuchnę i Murcki, przez Mikołów.

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.