Z wizytą w mieszkaniu przedmiotów. Wycieczka za kulisy kina w kolejnym odcinku Domowego Studia Filmowego.

Z wizytą w mieszkaniu przedmiotów. Wycieczka za kulisy kina w kolejnym odcinku Domowego Studia Filmowego.

27 czerwca 2020 Wyłącz przez administrator

Na co komu kilkadziesiąt różnych zegarów? Kto kolekcjonuje kanapy, lampy i portfele? I gdzie mieszka dziadek do orzechów z filmu „Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego?
Tego wszystkiego dowiemy się podczas niezwykłej wycieczki śladem filmowych rekwizytów, na którą w kolejnym odcinku „Domowego Studia Filmowego” zabierze nas scenografka filmowa Joanna Macha.

Rekwizyty to trochę taki „kostium dla miejsca”, w którym rozgrywa się film. Dzięki odpowiednim przedmiotom możemy poznać, gdzie jesteśmy, jaka to epoka, czyje mieszkanie: czy jesteśmy w sali balowej z bajki o Kopciuszku, czy może w magicznej krainie z przyszłości.

W najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego” odwiedzimy tajemnicze i fascynujące miejsce: rekwizytornię.
Mieszkanie przedmiotów grających w filmach pokaże wam Joanna Macha, scenografka i dekoratorka filmowych wnętrz, która pracowała m.in. przy takich filmach jak „Pokot” Agnieszki Holland, „Eter”, „Serce na dłoni”, „Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego, „Ile waży koń trojański” Juliusza Machulskiego, „Wenecja” i „Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego, „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego czy „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej.

Ósmy odcinek „Domowego Studia Filmowego” można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.

„Domowe Studio Filmowe” to przygotowany przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha.

Filmy pojawiają się od 7 maja co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.

„Domowe Studio Filmowe” to już kolejny cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa Silesia Film podczas zamknięcia kin. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń.

14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz w serwisie YouTube na kanale Instytucji Filmowej Silesia Film.
Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.
Patronem medialnym cyklu jest SILESIA DZIECI | www.silesiadzieci.pl

Fot. Pixabay

***
Inne nasze informacje i artykuły: Katowice Dziś.
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.

***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Komunikat redakcji Katowice Dziś.

Zmagamy się z epidemią. To szczególna sytuacja. Zapraszamy do zamieszczania postów w grupie Katowice Dziś, które pomogą wam przetrwać ten trudny czas. Więcej dowiesz się z komunikatu w grupie.

Osobisty tłumacz i nauczyciel języków obcych. Od razu tłumaczy rozmowę mówiąc i pisząc jednocześnie.