Dzisiejsza defilada i związane z nią zmiany w Katowicach oraz towarzyszące jej wydarzenia. Zebraliśmy tu wszystkie informacje.

Dzisiejsza defilada i związane z nią zmiany w Katowicach oraz towarzyszące jej wydarzenia. Zebraliśmy tu wszystkie informacje.

15 sierpnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Ze względu na ogromną ilość pytań, które do nas trafiają, postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać to wszystko, co dotąd pisaliśmy o dzisiejszej defiladzie. A więc o jej przebiegu, towarzyszących jej wydarzeniach, utrudnianiach komunikacyjnych, objazdach i kursowaniu komunikacji publicznej.

Po defiladzie – jak pisaliśmy – przewidziano piknik w Strefie Kultury. Natomiast dla tych, którzy nie chcą tłoczyć się na chodnikach wzdłuż trasy przemarszu wojsk, na katowickim Rynku ustawiono telebim.

Dodatkową atrakcją będzie też (ściślej – już jest) plenerowe studio Radia Katowice. Dziś nasza regionalna rozgłośnia nadaje spod palm.

Pracy radiowców będziemy mogli przyglądać się aż do godziny 18. W programie całodzienna relacja z przebiegu defilady oraz audycje na temat powstań śląskich i o Katowicach.

O defiladzie, przygotowaniach do niej, zmianach, utrudnieniach itp. pisaliśmy:

To może być fascynująca podróż w czasie. Niezwykły tramwaj wyruszy dziś z Mysłowic do Katowic i dalej ? do kolejnych miast naszej metropolii.
***

Dziś wchodzą w życie wielkie zmiany w organizacji ruchu pieszego i samochodowego w Katowicach. Wśród zmian objazd zamkniętego tunelu pod Rondem. A także unieruchomione linie komunikacji publicznej.
***

Defilada 15 sierpnia. Kolejne ważne informacje. Ruch pieszy, najlepsze miejsca do obserwacji przemarszu, infolinia, inne.
***

Uroczystemu przemarszowi wojsk lądowych towarzyszyć będzie również podniebna defilada. A później wyjątkowa atrakcja.
***

Na ulicach Katowic pojawi się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP. Co zobaczymy? Uchylamy rąbka tajemnicy.
***

Koleje Śląskie będą nas wozić bezpłatnie. Bezpłatne będą również linie autobusowe oraz specjalne parkingi.
***

Źródła: BP UM Katowice/własne. Fot. Magda Bachir.