Tragiczny efekt głupoty

21 sierpnia 2018 0 przez administrator

Pociąg odciął człowiekowi nogę.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na stacji Katowice-Zawodzie. Kibice Lechii Gdańsk podróżowali na mecz do Zabrza. Ich pociąg zatrzymał się na Zawodziu. Wówczas pasażerowie otworzyli drzwi wagonu od strony torowiska.

Jeden z kibiców – 51-letni mężczyzna – wysiadł z pociągu. Znalazł się na torach w chwili, gdy obok przejeżdżała lokomotywa.

Widząc przed sobą człowieka maszynista włączył syrenę i rozpoczął hamowanie. Stojący na torach mężczyzna nie zdołał jednak uskoczyć. Wpadł pod koła lokomotywy. Ta odcięła mu jedną nogę.

Mężczyzna trafił do szpitala. Przeżył, lecz do końca życia pozostanie inwalidą.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 18.00. Wczoraj udostępniono zdjęcia miejsca wypadku. Dwa kolejne publikujemy w facebookowej grupie (link niżej).

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, udostępnij tę publikację innym. Dziękujemy.

Fot. Śląska Policja.