Okazja czyni złodzieja?

25 czerwca 2018 0 przez administrator

Niech naje się wstydu i oby został ukarany. Widział, że człowiek zostawił portfel i wyszedł bez niego ze sklepu a kilka metrów dalej się zatrzymał. Powinien go zawołać. Tymczasem, spoglądając uważnie w jego stronę, ściągnął portfel z lady sklepowej i schował.

W tym wypadku przysłowie, że „okazja czyni złodzieja” się potwierdziło. 15 maja na dworcu PKP jeden z pasażerów zrobił zakupy w sklepie, po czym pozostawił portfel na ladzie. Wyszedł ze sklepu i stanął dosłownie kilka metrów od wejścia.

Inny pasażer widział, co się stało. Podszedł do lady. Patrząc w kierunku właściciela portfela (na zdjęciu), ściągnął nie swój przedmiot z lady i schował. Tamten za moment powrócił do sklepu po portfel. Oczywiście zguby nie znalazł.

W portfelu były karty bankomatowe, 200 zł w gotówce oraz dokumenty. Wśród nich legitymacja osoby niepełnosprawnej.

Kradzież zarejestrowała kamera. Złodzieja na niej widać na tyle wyraźnie, że łatwo go rozpoznać. Radzimy ci człowieku, abyś jak najszybciej sam zgłosił się na policję. Być może sąd uwzględni to jako okoliczność łagodzącą przy wydawaniu wyroku.

Poniżej link do strony policyjnej, gdzie można obejrzeć nagranie:
http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/235507,Ukradl-portfel-Publikujemy-nagranie-z-monitoringu-Poznajesz.html 

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.