Za 19 zł?

25 czerwca 2018 0 przez administrator

Leo Express rusza z Katowic do Pragi. Czy bilety rzeczywiście mają być tak tanie? Sprawdziliśmy.

Leo Express poinformował, że jego pociągi będą kursować do Pragi od 20 lipca. Najtańsze bilety (w przedsprzedaży) mają kosztować zaledwie 19 zł. Czy rzeczywiście?

Sprawdziliśmy na stronie rezerwacji biletów czeskiego przewoźnika. Pierwszy pociąg z Katowic do Pragi (kursuje z Krakowa) wyjechać ma jednak nie 20. lecz 21 lipca.

W sumie niewielka różnica. Poważniejsza rozbieżność dotyczy cen biletów.

Pierwszy pociąg ujęty w rozkładzie jazdy Leo Express wyruszy z Katowic 21 lipca o 6.57, a w Pradze ma być o 11.39. Najtańsze bilety są jednak nie po 19 lecz po 63 zł. Najdroższe kosztują 292 zł.

Sprawdzamy w systemie, czy można kupić bilet za 19 zł. Na przykład na 1 października. Dostępne jedynie bilety łączone – autobus do Bogumina i pociąg dopiero stamtąd. Wszystkie droższe.

A 1 września? Tu nieźle. Jest informacja o bezpośrednim połączeniu kolejowym. Co prawda najtańszy bilet ma kosztować 28 zł zł a nie 19, lecz jest to cena atrakcyjna.

A jak z podróżą np. w sobotę 4 sierpnia? Pociągiem z Katowic do Pragi dojedziemy za 42 zł (lub więcej).

Być może bilety po 19 zł też gdzieś są w ofercie Leo Express. Jeśli tak to zostały ukryte na tyle głęboko, by nie można ich było łatwo znaleźć. Co nie zmienia faktu, że podróż Leo Expressem z Katowic do Pragi naprawdę może być tania.

Poniżej inne nasze publikacje na temat walki Leo Express o dopuszczenie jego pociągów do jazdy w Polsce.

***
Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy.

Tanie, nowoczesne i… zakazane

https://katowicedzis.pl/index.php/na-drogach/394-tanie-nowoczesne-i-zakazane

Czesi na polskich torach

https://katowicedzis.pl/index.php/na-drogach/1139-czesi-na-polskich-torach 

Konkurent dla PKP

https://katowicedzis.pl/index.php/na-drogach/1207-konkurent-dla-pkp 

Fot.: Materiały prasowe.