Chyba na lepsze

31 maja 2018 0 przez administrator

Od jutra nieco zmian w komunikacji miejskiej w Katowicach, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich.

Zmiany wprowadzane od 1 czerwca:

Na linii autobusowej nr 51 pojawi się nowy, jednokierunkowy przystanek ?Katowice Ligota Kiepury? dla autobusów jadących w kierunku centrum Katowic. Znajdzie się on na ul. Kłodnickiej, w rejonie centrum medycznego Femina.

Linia autobusowa nr 973 zostanie wydłużona od obecnego przystanku ?Piotrowice Bukszpanowa Kaplica? do przystanku ?Podlesie Poczta?. Autobusy pojadą ulicami: Bukszpanową, Słonecznikową i Uniczowską. Zatrzymywać się będą na dodatkowych przystankach: ?Podlesie Kaczeńców?, ?Podlesie Tarninowa [n/ż]?, ?Zarzecze Azalii?, ?Podlesie Dworzec PKP?, ?Podlesie Uniczowska? i ?Podlesie Poczta?.

Kursy będą częstsze: co 30 minut w dni robocze i co 60 minut w soboty. Ponadto linia ma być czynna również w niedziele i święta.

Zmiany wprowadzane od 4 czerwca:

Powstanie nowy przystanek autobusowy ?Chorzów Stary Kościół [n/ż]? dla autobusów linii: 74, 664, 665, 922, 974 i C7. Przystanek pojawi się na ul. Bożogrobców w Chorzowie Starym, w rejonie kościoła pw. św. Marii Magdaleny.

Zmienia się rozkład jazdy autobusów nr 98 (dni robocze). Autobusy kursujące wariantowo do przystanku ?Siemianowice Śląskie Powstańców Pętla?, będą zatrzymywały się m.in. na przystanku autobusowym ?Siemianowice Śląskie Bytków Kościół? (w obu kierunkach) przy ul. Niepodległości.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www. Niczego nie przeoczysz. Facebookowiczów zapraszamy do wchodzenia bezpośrednio na fanpage i do utworzonej przez nas grupy – jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.