Wszędzie pełno policji

22 marca 2018 0 przez administrator

Dziś tędy nie jedźcie! Wielkie utrudnienia w centrum. Ulica Korfantego częściowo wyłączona z ruchu. Samochody stoją w tunelu pod Rondem. Czytelnicy pytają, co się dzieje, gdyż wszędzie roi się od policji. 

Wielkie ćwiczenia służb przed szczytem klimatycznym w Katowicach. Policja nadała im nazwę „Mirabella 2018”.

Ćwiczy nie tylko policja, lecz również ABW, straż pożarna, Straż Graniczna, przedstawiciele administracji wojewódzkiej i miejskiej.

W scenariuszu jest atak terrorystów na nasz katowicki Spodek.

Zastanawialiśmy się, czemu nas wczoraj nie poinformowano o chaosie, który nastąpi (i nastąpił) w śródmieściu. Już wiemy:

„Wszystkie służby będą musiały wykazać się takim samym zaangażowaniem, jak podczas realnego wystąpienia takiego zagrożenia. Zabezpieczenie terenu, zapewnienie drożności dróg dla podmiotów biorących udział w akcji, czy pilotaż kolumn służb ratowniczych, z pewnością spowodują rzeczywiste wystąpienie utrudnień w ruchu w okolicach ?Spodka?”.

Policja: „Dlatego też apelujemy, aby dzisiaj, do późnego popołudnia, najlepiej unikać, o ile to możliwe, przejazdu w pobliżu katowickiej hali widowiskowo-sportowej. Osoby, które już się tam znajdą, mogą spotkać się ze zmianą organizacji ruchu, zamknięciem niektórych dróg i przejść, czy też wyłączeniem z użytkowania pewnych parkingów. Dynamicznie zmieniający się scenariusz działań może spowodować konieczność ręcznej regulacji ruchu przez policjantów. Dlatego też bardzo prosimy o dostosowanie się do poleceń wydawanych przez mundurowych”.

Czytelnicy pytają, co z komunikacją miejską. Z tym również był problem. Przed godz. 11.00 tramwaje obok Spodka ruszyły. A autobusy albo będą kursować, albo nie. Jak się dowiedzieliśmy to zależeć będzie „od zaleceń służb”. 

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz.

Fot. Bart Neuman, Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice. 

Polecamy (publikacja 26 marca, poniedziałek)
Nawet pancerne figurki nie oprą się wandalom. „Szlak Śląski Godki” znowu jest niszczony.
https://katowicedzis.pl/index.php/79-aktualnosci/890-musi-byc-obskurnie