Święta coraz droższe

22 marca 2018 0 przez administrator

Koszt śnadania wielkanocnego wyższy niż przed rokiem.

Analitycy jednego z działających w Polsce banków przeprowadzili badanie cen produktów, które tradycyjnie znajdują się na wielkanocnym stole. Wyszło im, że tegoroczne święta kosztować nas będą o prawie 10 proc. więcej niż w 2017 r.

Do kosza na zakupy wrzucono 30 jaj, 3 bochenki chleba, 8 kg mięsa i wędlin, 1 kg twarogu, 3 kostki masła i 5 kg warzyw oraz owoców. Do tego dorzucono 2 kg cukru. Wszystko to kosztowało razem 176 zł.

Te wielkanocne zakupy były droższe niż dokładnie takie same zakupy przed rokiem. I to aż o 11 zł. Dla niektórych może to być „tylko” 11 zł, lecz pamiętajmy, że za tę różnicę sporo można kupić. Na przykład 2 czekolady marki Milka i cukierki (4,40 zł za tabliczkę i 1,90 za cukierki).

Najbardziej podrożały jaja, których cena jest wyższa o 33 proc. niż rok temu i masło, za które trzeba zapłacić o 25 proc. więcej. Znacząco wzrosły również ceny drobiu czy wieprzowiny.

To oczywiście szacunki analityków, którzy wzięli pod uwagę ceny obowiązujące w różnych sklepach i różnych miejscowościach. Nasze spostrzeżenia mogą być nieco inne. Mało prawdopodobne jednak, by komuś udało się zrobić przedświąteczne zakupy taniej niż przed poprzednią Wielkanocą.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie