Będzie, nie będzie?

22 marca 2018 0 przez administrator

Wielkie oszustwo w sprawie zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy!

Wszyscy (w tym również i my) pisaliśmy jesienią o tym, że Polska jako pierwszy kraj Unii Europejskiej i jeden z nielicznych na świecie rezygnuje ze zmiany czasu. To pomysł PSL, by w Polsce przez cały rok obowiązywał czas letni. I wszystkie kluby poselskie tę propozycję poparły. Do podjęcia decyzji pozostawała tylko formalność – oficjalne głosowanie.

Jesienią mieliśmy więc po raz przedostatni przesuwać zegarki o godzinę. W ten najbliższy weekend jeszcze raz powinniśmy przesunąć wskazówki na czas letni. Ten miał pozostać na stałe.

Wszyscy zostaliśmy nabrani. Zwolennicy zmiany czasu i jej przeciwnicy. Nawet obywatele innych krajów UE, w których wzorem Polski chciano rezygnować ze zmiany czasu. Teraz bowiem okazuje się, że rezygnacji ze zmiany czasu może nie być. Dziś w Sejmie padła propozycja o przegłosowanie odpowiedniego zapisu. I co? Za było 72 posłów, a 348 przeciwko.

Mamy więc czeski film. Od wielu miesięcy słyszymy, że Polska rezygnuje ze zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Gdy przychodzi do konkretnych decyzji, większość posłów głosuje przeciwko. Jak będzie? Nie wiadomo. Tym bardziej, że z Warszawy płyną sprzeczne sygnały. Być może posłowie nie zajęli się dziś zmianą czasu tylko dlatego, że nie mieli czasu. Być może zajmą się, kiedy przyjdzie na to czas.

Wiadomo natomiast jedno. W nocy z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki z godziny 2. na 3. Ostatecznie można to zrobić już po smacznie przespanej nocy.

***
Jeśli uznasz, że warto, daj lajka w zamian za tę publikację i udostępnij ją innym. Dziękujemy. Wchodź bezpośrednio na naszą www i na nasz fanpage na FB. Niczego nie przeoczysz.

Na zdjęciu: O której odchodzi ten pociąg?