Wielki sukces naszego miasta

6 grudnia 2017 0 przez administrator

Katowice na czele „miast i regionów przyszłości”. Piąte miejsce w Europie i drugie w Polsce.

Według raportu, przygotowanego przez wywiadownię gospodarczą najbardziej prestiżowego magazynu biznesowego „Financial Times”, Katowice są na piątym miejscu wśród dużych miast europejskich pod względem strategii przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich. Ten fantastyczny wynik stolica woj. śląskiego uzyskała w rankingu „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości”.

Z kolei w rankingu „Polskie Miasta Przyszłości” Katowice zdobyły drugą pozycję, również jako miasto mające dobrą strategię przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich.

Inwestorzy muszą gdzieś urzędować. Toteż w Katowicach rozwija się prężna branża nieruchomości biurowych. Pod względem powierzchni biurowej jesteśmy już na piątym miejscu w Polsce. To zresztą widać gołym okiem.

Od dawna już nikogo z nas nie dziwią języki obce, które słyszymy na ulicach. W naszym mieście studiują, pracują i żyją tysiące cudzoziemców. Katowice stały się kosmopolityczne. Szczerze mówiąc, miło mieszkać i żyć w mieście, do którego – by tu pracować i uczyć się – zjeżdżają ludzie nawet z najodleglejszych zakątków świata.

***
Chcesz innym przedstawić swój biznes? Zapraszamy do kontaktu: [email protected]